Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-4 - Shanghai, China - 6-8 December 2019
 
Heats 500 m (1) Men
  10 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarterfinals, total 18 skaters)
 Race 9     (1 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.175 Victor AN  RUS41.440Q
2.101 Rafal ANIKIEJ  POL41.688q
3.90 Davide VISCARDI  ITA41.947
4.85 Quentin FERCOQ  FRA44.926
 Race 10     (2 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.8 REN Ziwei  CHN41.462Q
2.89 Dmitry MIGUNOV  FRA41.570q
3.46 Hyun Woo (Andy) JUNG  AUS43.287
4.48 Augustin GÉRÉ  LUX43.512
5.195 Bohdan MOSHENSKYI  UKR47.096
 Race 11     (3 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.67 Abzal AZHGALIYEV  KAZ41.147Q
2.32 Dylan HOOGERWERF  NED41.220q
3.100 Pietro SIGHEL  ITA41.493
4.98 Christoph SCHUBERT  GER42.014
 Race 12     (4 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.35 Pavel SITNIKOV  RUS41.340Q
2.187 Jordan PIERRE-GILLES  CAN41.412q
3.172 Bram STEENAART  NED41.580
4.71 Mattia ANTONIOLI  ITA41.958
5.66 Yerkebulan SHAMUKHANOV  KAZ42.996
 Race 13     (5 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5 WU Dajing  CHN41.211Q
2.6 Keita WATANABE  JPN41.577q
3.99 Melle VAN 'T WOUT  NED41.641
4.189 OLAH Bence  HUN41.791
5.82 Nikita NEMIRO  UKR43.902
 Race 14     (6 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.176 Daniil EIBOG  RUS42.092Q
2.171 KIM Dongwook  KOR42.168 
3.194 JONG Kwang Bom  PRK42.799
4.95 Jonathan SO  USA43.070
 Race 15     (7 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.169 PARK In Wook  KOR41.208Q
2.17 Stijn DESMET  BEL41.285q
3.132 Lukasz KUCZYNSKI  POL42.054
4.165 Dan IWASA  JPN42.838
 Race 16     (8 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.10 LIU Shaolin Sandor  HUN41.534Q
2.191 PARK Seyeong  KOR41.634q
3.28 Thomas Insuk HONG  USA41.725
4.140 Endijs VIGANTS  LAT44.549
5.138 Zen Sheng Sian KOH  SGP46.196
 Race 17     (9 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.68 Cédrik BLAIS  CAN41.649Q
2.14 Kota KIKUCHI  JPN41.724 
3.40 Reinis BERZINS  LAT42.542
4.153 Ivan LAHIMAKHAY  BLR42.931
5.43 Dimitar GEORGIEV  BUL44.576
 Race 18     (10 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.59 LIU Shaoang  HUN40.961Q
2.185 Mathieu BERNIER  CAN41.161q
3.31 Nurbergen ZHUMAGAZIYEV  KAZ42.441
4.178 Danylo FEDORENKO  UKR44.334
73 JIA Haidong  CHNP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Impakt Sport
Skate-Tec
Bioracer
Engo
Sebra Sports
Web-TV
Kilimanjaro