Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-4 - Shanghai, China - 6-8 December 2019
 
Heats 500 m (2) Men
  9 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarterfinals, total 18 skaters)
 Race 44     (1 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5 WU Dajing  CHN41.312Q
2.187 Jordan PIERRE-GILLES  CAN41.906q
3.22 Aaron TRAN  USA41.993 
4.182 Andrea CASSINELLI  ITA42.014
5.144 Karlis KRUZBERGS  LAT42.683
 Race 45     (2 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.10 LIU Shaolin Sandor  HUN40.930Q
2.191 PARK Seyeong  KOR41.198q
3.159 Diané SELLIER  FRA41.356 
4.164 Ibuki HAYASHI  JPN41.586
5.121 Peter MURPHY  LUX43.630
 Race 46     (3 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.35 Pavel SITNIKOV  RUS41.077Q
2.73 JIA Haidong  CHN41.176q
3.99 Melle VAN 'T WOUT  NED41.438 
4.15 Adrian LÜDTKE  GER41.621
5.130 Vladyslav NEMIRO  UKR44.311
 Race 47     (4 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.85 Quentin FERCOQ  FRA41.353Q
2.176 Daniil EIBOG  RUS41.395q
3.70 Mersaid ZHAKSYBAEV  KAZ41.801 
4.95 Jonathan SO  USA42.400
 Race 48     (5 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.67 Abzal AZHGALIYEV  KAZ41.052Q
2.9 Steven DUBOIS  CAN41.114q
3.36 Oleh HANDEI  UKR42.417 
4.114 Mateusz KRZEMINSKI  POL42.815
5.184 Aleksandr ZHERMANAU  BLR-    
 Race 49     (6 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.7 LEE June Seo  KOR41.045Q
2.175 Victor AN  RUS41.183q
3.132 Lukasz KUCZYNSKI  POL41.648 
4.90 Davide VISCARDI  ITA42.325
 Race 50     (7 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.169 PARK In Wook  KOR41.084Q
2.32 Dylan HOOGERWERF  NED41.186q
3.33 VARNYÚ Alex  HUN41.685 
4.46 Hyun Woo (Andy) JUNG  AUS42.616
5.143 CHOE Un Song  PRK42.750
 Race 51     (8 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.94 SUN Long  CHN41.578Q
2.16 Itzhak DE LAAT  NED41.671q
3.100 Pietro SIGHEL  ITA41.748 
4.190 Shogo MIYATA  JPN41.858
 Race 52     (9 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.68 Cédrik BLAIS  CAN41.684Q
2.14 Kota KIKUCHI  JPN41.715q
3.29 Adil GALIAKHMETOV  KAZ42.076 
4.27 Roberts KRUZBERGS  LAT42.305
5.189 OLAH Bence  HUN42.350


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Engo
Skate-Tec
Impakt Sport
Bioracer