Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA CUP 2 (CD-1) - Benatky n/J., Czech Republic - 18-20 October 2019
 
Final 500 m JUNIOR D GIRLS
 Race 216, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 Adelina CHANCHEVA  ICP57.324 
2.2177 Amelia TYBORSKA  WMKS1:04.796
3.4174 Janina FIEDOROWICZ  WMKS1:05.210
4.3175 Aleksandra GONTARSKA  WMKS1:06.248
5.5176 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS1:15.890
 Race 218, Group 6     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.180 RIKK Timea  TKKSE55.907 
2.2196 Livia DANKOVA  SKMA57.435
3.3154 Julia KOGUT  MOSIR57.581
4.4117 Klaudija SMALCA  KSS1:00.243
 Race 220, Group 5     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5185 Amaliia AMIROVA  UFA50.673 
2.116 Patricija SMOGAR  METEOR52.189
3.213 Sonya STOYANOVA  SCIS53.912
4.349 Eva BLAHOVA  STCZ58.333
5.4116 Anna BIRZNIECE  KSS1:02.232
 Race 222, Group 4     (4 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.268 GORGENYI Antonia  MTK50.219 
2.4102 Madara GINTERE  JLSS50.365
3.3198 Lea POPOVICOVA  SKMA59.967
4.1203 Oleksandra CHERKASOVA  KHV1:00.608
 Race 224, Group 3     (5 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1197 Michaela IZAROVA  SKMA51.268 
2.278 CZANK-VARGA Viktoria  TKKSE51.887
3.3204 Diana DEMOCHKO  KHV52.063
4.4101 Paula GELVERE  JLSS54.194
 Race 226, Group 2     (6 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2156 Kornelia WOZNIAK  ORL51.2485 
2.1187 Dina SPAN  CEL51.3333
3.450 Eliska KUDLACKOVA  STCZ51.3992
4.3130 Valentina LEVICKYTE  VMSC52.2031
 Race 228, Group 1     (7 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2168 Hanna MAZUR  ORL49.60834 
2.4195 Ema BARICOVA  SKMA50.66121
3.379 NOGRADI Panka  TKKSE1:09.79613
169 SZIGETI Dora  MTKP5


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Impakt Sport
Kilimanjaro
Web-TV
Bioracer
Skate-Tec
Sebra Sports
Eraton Race Timers