Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
INVITATION CUP - Heerenveen, Netherlands - 12-13 October 2019
 
Semi Final 2000 m Relay Mixed Gender Relay
 Race 22, A     (1 of 4)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.22 Canada A  CAN-A2:47.032 
 4Megan BOUDRIAS
 7Kelian QUEVILLON
 37Nicolas PERREAULT
 40Matej PEDERSON
2.415 France B  FRA-B2:48.284
 8Gwendoline DAUDET
 10Aurelie LEVEQUE
 44Tristan NAVARRO
 45Diané SELLIER
3.317 Hungary B  HUN-B2:48.868
 17SOMODI Maja
 19VARGA Regina Eszter
 51BONTOVICS Balazs
 53OLAH Bence
19 Netherlands A  NED-AP
 23Michelle VELZEBOER
 26Lara VAN RUIJVEN
 59Daan BREEUWSMA
 63Dylan HOOGERWERF
 Race 23, A     (2 of 4)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 France A  FRA-A2:43.284 
 9Tifany HUOT MARCHAND
 11Aurélie MONVOISIN
 42Quentin FERCOQ
 43Dmitry MIGUNOV
2.212 Netherlands D  NED-D2:43.317
 25Yara VAN KERKHOF
 28Marijn WIERSMA
 62Friso EMONS
 67Melle VAN 'T WOUT
3.34 Germany A  GER-A2:46.336
 15Gina JACOBS
 16Anna SEIDEL
 47Yanghun Ben JUNG
 49Adrian LÜDTKE
4.418 Mixed team A  MIX-A3:28.114
 5Alyson LALONDE
 12Charlotte HAYWARD
 55TIBORCZ Daniel
 56VARNYÚ Alex
 Race 24, A     (3 of 4)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Netherlands B  NED-B2:45.462 
 22Anne Floor OTTER
 24Suzanne SCHULTING
 61Itzhak DE LAAT
 68Dennis VISSER
2.26 Hungary A  HUN-A2:45.701
 18SOMOGYI Barbara
 20BACSKAI Sara Luca
 52KRUEGER Cole William
 54SZIKLASI Andras
3.313 Netherlands E  NED-E2:45.737
 29Emma VAN ZUIJLEN
 30Esther GIJSBERS
 64Sven ROES
 66Jens VAN 'T WOUT
4.419 Mixed team B  MIX-B2:51.303
 31Esmee ROES
 32Suze KINGMA
 41Félix PIGEON
 57Vladislav BYKANOV
 Race 25, A     (4 of 4)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 Netherlands C  NED-C2:43.720 
 21Rianne DE VRIES
 27Xandra VELZEBOER
 60Jasper BRUNSMANN
 65Bram STEENAART
2.21 Belgium  BEL2:48.322
 1Alexandra DANNEEL
 2Hanne DESMET
 33Stijn DESMET
 35Rino VANHOOREN
3.314 Canada B  CAN-B2:50.110
 3Anne-Clara BELLEY
 6Claudia HEENEY
 38Brendan YAMADA
 39Alexandre MIGNER
4.416 Germany B  GER-B2:51.934
 13Lisa ECKSTEIN
 14Anna Katharina GÄRTNER
 48Leon KAUFMANN-LUDWIG
 50Christoph SCHUBERT


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Kilimanjaro
Web-TV
Sebra Sports
Impakt Sport
Skate-Tec
Engo
Eraton Race Timers