Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
BALTIC CUP 2 - Bialystok, Poland - 15-17 November 2019
 
Heats 777 meter Junior D Girls
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 168, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.157 Elina KICIGINA  SPARS1:24.465Q
2.2141 Maja SWISLOCKA  UKSJB1:27.974Q
3.345 Klaudija SMALCA  KSS1:30.746
4.428 Karolina AUZINA  JLSS1:33.218
5.5137 Julia KORCZAK  UKSJB1:49.628
 Race 169, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.170 Valentina LEVICKYTE  LTU1:28.434Q
2.24 Alina RUDZINNSKAYA  BLR1:28.618Q
3.3134 Anna BUZUN  UKSJB1:39.496 
4.4124 Nicole LIETZAU  OLGDA1:46.586
5.5164 Paulina KALINOWSKA  UKSSB1:50.381
 Race 170, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1201 Anna KOKAREVA  PET1:24.399Q
2.255 Veronika IGOSINA  SPARS1:27.438Q
3.394 Magda SUPRONIK  JUV1:30.502
4.4165 Dominika PERKOWSKA  UKSSB1:34.517
5.5138 Laura MAJEWSKA  UKSJB1:41.712
 Race 171, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1203 Daria SASKOVA  PET1:27.369Q
2.2167 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB1:29.789Q
3.395 Aleksandra ZAJKOWSKA  JUV1:29.953
4.4136 Emilia GRABOWICZ  UKSJB1:31.862
5.5133 Wiktoria BRZOZOWSKA  UKSJB-    
 Race 172, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.129 Madara GINTERE  JLSS1:29.332Q
2.2135 Anna FALKOWSKA  UKSJB1:30.216Q
3.3166 Zuzanna SIDOROWICZ  UKSSB1:30.846
4.4187 Evegeniya ILYASHOVA  KAL1:42.300
 Race 173, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1200 Elizaveta KHALITOVA  PET1:26.650Q
2.25 Darya STSIAPANAVA  BLR1:27.584Q
3.3163 Maja GIWER  UKSSB1:32.434
4140 Ewa SWISLOCKA  UKSJBDNS
 Race 174, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1202 Mariia METELKINA  PET1:27.668Q
2.256 Noela JAREMINA  SPARS1:31.039Q
3.3139 Julia SKARZYNSKA  UKSJB1:32.102
4.43 Sviatlana HALAVEN  BLR1:34.028
5.544 Anna BIRZNIECE  KSS1:36.246


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Skate-Tec
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Web-TV
Impakt Sport
Engo
Bioracer