Events
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 1 (CD-1) - Bergamo, Italy - 25-27 October 2019
 
Heats 1000 meter Ladies Junior C
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 237, Group A     (1 of 7)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2123 Janna BOLSIUS  SVU1:50.608Q
2.1142 Matilde DE BETTIN  UGP1:50.949Q
3.528 Margherita BETTI  CPP1:51.023 
4.375 Enni WIELSCH  MERC1:53.523
5.635 Iris KLEIWEG  DKIJV1:53.981
6.442 Helene PENSKY  ETR1:54.680
 Race 238, Group A     (2 of 7)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.220 Viola SIMONINI  BOR1:44.883Q
2.1115 Sophie WIBMER  SLI1:45.710Q
3.355 Robin KEPPELS  GO1:46.187
4.5134 Sinne BROUWERS  TRL1:46.310
5.627 Vanessa ANDREATTA  CPP1:47.964
6.443 Elin KALK  ETR1:52.534
 Race 239, Group A     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3145 Eva GRENOUILLOUX  USF1:42.986Q
2.4129 Guro Samdahl MELHUUS  TKK1:43.128Q
3.565 Kiek STRAATHOF  IHCL1:43.512
4.651 Marie-Luise HARTMANN  EVD1:43.516
5.141 Silja GUSTAVS  ETR1:51.268
6.2157 Giorgia GALDI  VGT1:51.416
 Race 240, Group A     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.364 ZoĆ« DELTRAP  IHCL1:46.125Q
2.421 Federica COLA  BOR1:46.291Q
3.594 Lou DUPUIS  RPV1:46.772
4.229 Irene VILLANI  CPP1:53.282
5.176 Tara BLUHM  MERC1:53.293
 Race 241, Group A     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.656 Anna EIJSACKERS  HVHW1:49.141Q
2.2151 Berenice COMBY  USO1:49.402Q
3.370 Alexia TURUNEN  LST1:50.647
4.1143 Emily TORMEN  UGP1:50.681
5.58 Chloe CAMERON  AYR1:54.503
6.4158 Sofia Willemijn MINORI  VGT1:57.966
 Race 242, Group A     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4118 Bibi ARTS  STB1:43.114Q
2.636 Katharina ULRICH  ECK1:43.381Q
3.3135 Lotte DONDERWINKEL  TRL1:45.298
4.132 Lola SUPIOT  CST1:45.817
5.540 Franziska ZANDER  ETR1:49.206
6.2125 Luna VAN POLEN  SVU1:49.384
 Race 243, Group A     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4133 Suze KINGMA  TRL1:45.819Q
2.322 Arianna PELONI  BOR1:47.352Q
3.5109 Elisa BELTRAMI  SGPV1:47.387
4.144 Leoni HELLWIG  ETR1:47.942
5.2124 Mijntje DE JONG  SVU1:50.439
6.6146 Lou Ann SABIN  USF-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Engo
Sebra Sports
Impakt Sport
Skate-Tec
Bioracer
Eraton Race Timers
Web-TV