Events
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 1 (CD-1) - Bergamo, Italy - 25-27 October 2019
 
Quarter Finals 1500 meter Ladies Junior C
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Finals, total 21 skaters)
 Race 50, Group A     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6133 Suze KINGMA  TRL2:50.864Q
2.2143 Emily TORMEN  UGP2:51.056Q
3.3134 Sinne BROUWERS  TRL2:52.207
4.444 Leoni HELLWIG  ETR2:52.627
5.575 Enni WIELSCH  MERC2:52.826
6.1109 Elisa BELTRAMI  SGPV2:54.212
 Race 51, Group A     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.620 Viola SIMONINI  BOR2:44.970Q
2.327 Vanessa ANDREATTA  CPP2:45.814Q
3.5157 Giorgia GALDI  VGT2:45.947
4.470 Alexia TURUNEN  LST2:45.987
5.240 Franziska ZANDER  ETR2:52.250
6.1158 Sofia Willemijn MINORI  VGT-    
 Race 52, Group A     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.364 ZoĆ« DELTRAP  IHCL2:37.921Q
2.1129 Guro Samdahl MELHUUS  TKK2:38.768Q
3.432 Lola SUPIOT  CST2:39.208
4.551 Marie-Luise HARTMANN  EVD2:42.332
5.28 Chloe CAMERON  AYR2:47.724
 Race 53, Group A     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2123 Janna BOLSIUS  SVU2:49.974Q
2.336 Katharina ULRICH  ECK2:50.188Q
3.465 Kiek STRAATHOF  IHCL2:53.044
4.694 Lou DUPUIS  RPV2:56.096
5.135 Iris KLEIWEG  DKIJV2:57.949
6.541 Silja GUSTAVS  ETR2:59.991
 Race 54, Group A     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.156 Anna EIJSACKERS  HVHW2:44.633Q
2.6115 Sophie WIBMER  SLI2:46.313Q
3.229 Irene VILLANI  CPP2:51.739
4.342 Helene PENSKY  ETR2:52.209
5.476 Tara BLUHM  MERC2:54.751
6.5146 Lou Ann SABIN  USF-    
 Race 55, Group A     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.622 Arianna PELONI  BOR2:53.793Q
2.4151 Berenice COMBY  USO2:53.891Q
3.228 Margherita BETTI  CPP2:55.059
4.355 Robin KEPPELS  GO2:55.435
5.1125 Luna VAN POLEN  SVU2:55.970
6.5145 Eva GRENOUILLOUX  USF-    ADV
 Race 56, Group A     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6118 Bibi ARTS  STB2:40.739Q
2.4142 Matilde DE BETTIN  UGP2:42.893Q
3.5135 Lotte DONDERWINKEL  TRL2:44.477
4.321 Federica COLA  BOR2:46.171
5.143 Elin KALK  ETR2:51.884
6.2124 Mijntje DE JONG  SVU2:52.089


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Sebra Sports
Web-TV
Impakt Sport
Bioracer
Eraton Race Timers
Kilimanjaro