Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 1 (CD-1) - Bergamo, Italy - 25-27 October 2019
 
Quarter Finals 1500 meter Men Junior C
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Finals, total 21 skaters)
 Race 57, Group A     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4136 Niels BERGSMA  TRL2:39.578Q
2.633 Nathan CHIRON  CST2:41.618Q
3.54 German SHMAYGER  ALD2:41.702
4.284 Jason WILTING  NSV2:41.889
5.381 Arty CLAREY  NIRC2:46.136
6.1103 Alessandro BUCCELLINI  SES-    
 Race 58, Group A     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2102 Lorenzo PREVITALI  SES2:41.961Q
2.652 Lukas KOBUCH  EVD2:43.202Q
3.545 Wilhelm Friedrich HARDER  ETR2:44.125
4.1139 Jurre SYBRANDI  TRL2:45.628
5.385 Evan LEEUWIS  NSV2:50.600
6.4116 Jonathan RÖSKENBLECK  SLI2:53.400
 Race 59, Group A     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.595 Tawan THOMAS  RPV2:42.085Q
2.477 Adam HILL JNR  MIRC2:42.223Q
3.166 Bryant BOOGERT  IJA2:42.309
4.7126 Asif MUHAMMAD  SVU2:42.793
5.6127 Daniel BROUWER  SVU2:45.587
6.3128 Leon VISSER  SVU2:58.376
2111 Stefano RIGHI  SGPVP
 Race 60, Group A     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.523 Giacomo PEDRINI  BOR2:43.472Q
2.268 Warre NOIRON  IRTA2:43.585Q
3.6138 Noah VAN RIET  TRL2:47.331
4.157 Timo BOERSEMA  HVHW2:51.546
5.337 David HUBER  ECK3:01.059
6.453 Brandon JAHN  EVD3:05.081
 Race 61, Group A     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.697 Bas VAN DER VALK  SCT2:45.208Q
2.224 Marco COMENSOLI  BOR2:46.855Q
3.591 Linus August RISNES  OSK2:49.389
4.449 Louis ROSS  ETR2:51.834
5.148 Hannes ENGER  ETR2:53.885
6.392 Tinius RAMBØL ALME  OSK2:54.916
 Race 62, Group A     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.530 Alessandro LOREGGIA  CPP2:50.255Q
2.790 Fredrik PEDERSEN  OSK2:52.213Q
3.347 Bent SCHOOB  ETR2:52.291
4.1120 Aleyándro RIVERO MAERSCHALCK  STKG2:52.473
5.2153 Mathys LIBEAU  USO2:53.291
6.6104 Pietro GERVASONI  SES2:59.007
7.426 Giovanni ANTONIOLI  BOR-    
 Race 63, Group A     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.583 Stan RIJKSEN  NSV2:44.220Q
2.154 Rafael SCHLOSSARECK  EVD2:44.766Q
3.4110 Gabriel MATURI PADOVANI  SGPV2:46.176
4.272 Jimmy KIESGEN  LUX2:51.760
5.325 Daniele COLA  BOR3:02.061
6.6137 Emiel SCHEEPSTRA  TRL3:02.798


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Kilimanjaro
Skate-Tec
Engo
Web-TV
Bioracer