Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
BALTIC CUP 1 - Minsk, Belarus - 25-27 October 2019
 
Heats 333 meter Junior E Boys
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 55, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.140 Hleb BOLHAU  BLR37.551Q
2.2150 Viacheslav TERESHCHENKO  KAL38.567Q
3.339 Zakhar ANDRUKEVICH  BLR42.920 
4.485 Mikalai HOSHKA  ZHOD44.480
5.5186 Sawelly KRIVZOV  SMO1:05.116
 Race 56, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1198 Nikita SMIRNOV  TVER36.211Q
2.288 Tsimafei ZHUK  ZHOD36.691Q
3.345 Ilya KISLITSYN  BLR37.293
4.4149 Artem TARASOV  KAL44.825
5.544 Yaramir KARPOVICH  BLR46.586
 Race 57, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.148 Radomir MININ  BLR36.661Q
2.2197 Oleg ROGOV  TVER37.546Q
3.387 Roman SHAM  ZHOD40.412
4.4136 Franciszek IZBICKI  UKSSB40.881
5.5152 Arsenii ZHUKOV  KAL1:02.248
 Race 58, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.143 Nazar KAMAROVSKI  BLR36.706Q
2.272 Artsiom SHEDZKO  ORS36.740Q
3.346 Yahor KRASNENKA  BLR37.606
4.4153 Alimardon MAHMUDOV  KLIN37.745
5.5147 Amir AKHMETOV  KAL38.031
6.6185 Evgeny BAZILEV  SMO47.831
 Race 59, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Mikita MAULEYEU  ORS37.427Q
2.2151 Yaroslav TERESHCHENKO  KAL38.313Q
3.341 Ivan HANCHARYK  BLR40.771 
4.486 Uladzislau PANIUKOU  ZHOD40.954
5.547 Aleh MATSIAS  BLR42.656
6.6187 Egor SLEZAREV  SMO43.782
 Race 60, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.173 Kuzma SHURPAKOU  ORS37.466Q
2.249 Maksim ZHURAUSKI  BLR37.659Q
3.3148 Illia SHCHELKUNOV  KAL38.912
4.442 Rastislau HUZEYEU  BLR42.727
5.5188 Mikhail VASILIEV  SMO59.999


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Eraton Race Timers
Bioracer
Sebra Sports
Impakt Sport
Kilimanjaro
Web-TV
Skate-Tec