Events
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA CUP 4 - JUNIOR CHALLENGE (SAB-2) - Bialystok, Poland - 22-24 November 2019
 
Heats 1000 m JUNIOR D GIRLS
 Race 1, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2117 Julia KOGUT  MOSIR2:01.735 
2.5187 Dominika PERKOWSKA  UKSSB2:01.830
3.3120 Nicole LIETZAU  OLIGDA2:03.408
4.4155 Weronika FALKOWSKA  UKSJB2:14.625
6149 Wiktoria BRZOZOWSKA  UKSJBDNS
1169 Wiktoria ZAJCZYK  UKSJBP
 Race 2, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5154 Anna FALKOWSKA  UKSJB1:55.614 
2.2125 Martyna GORKA  ORZEL1:56.303
3.1163 Gabriela RUTKOWSKA  UKSJB2:03.695
4.4170 Judyta ZALEWSKA  UKSJB2:08.979
5.3153 Zuzanna DRAGOWSKA  UKSJB2:10.528
6.6190 Laura WOZNIEWSKA  UKSSB2:16.071
 Race 3, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.375 Valentina LEVICKYTE  VMSC1:59.001 
2.5100 Aleksandra ZAJKOWSKA  JUV1:59.423
3.6183 Paulina KALINOWSKA  UKSSB2:01.576
4.2151 Daria DASZUTA  UKSJB2:10.056
5.4150 Anna BUZUN  UKSJB2:10.529
6.1161 Malgorzata MALINOWSKA  UKSJB2:22.346
 Race 4, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1226 Lea POPOVICOVA  SKMA2:05.022 
2.6165 Maria SKARZYNSKA  UKSJB2:06.014
3.3152 Zofia DAMIANIUK  UKSJB2:07.337
4.4180 Nikola CHARKIEWICZ  UKSSB2:08.167
5.2184 Milena KANIA  UKSSB2:08.399
5158 Julia KORCZAK  UKSJBDNS
 Race 5, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Eliska KUDLACKOVA  STCZ1:57.085 
2.3181 Maja GIWER  UKSSB2:02.861
3.5159 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB2:06.887
4.4156 Emilia GRABOWICZ  UKSJB2:12.195
5.6162 Zofia MIEZIO  UKSJB2:12.212
6.2186 Alicja PERKOWSKA  UKSSB2:18.048
 Race 6, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2167 Ewa SWISLOCKA  UKSJB1:57.604 
2.4126 Amelia NOWAKOWSKA  ORZEL1:57.769
3.198 Julia SKARZYNSKA  UKSJB1:57.920
4.6157 Oliwia HARASIMCZUK  UKSJB2:07.760
5.3168 Laura SZYMCZUK  UKSJB2:08.207
6.599 Magda SUPRONIK  JUVP
7189 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSBP
 Race 7, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3166 Ewa SWISLOCKA  UKSJB2:04.479 
2.4188 Zuzanna SIDOROWICZ  UKSSB2:04.617
3.5118 Maja ROCKA  MOSIR2:05.245
4.2160 Laura MAJEWSKA  UKSJB2:09.685
5.6164 Zuzanna RUTKOWSKA  UKSJB2:12.359
6.1185 Dominika MARKIEWICZ  UKSSB2:18.086


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Bioracer
Engo
Web-TV
Kilimanjaro
Skate-Tec
Sebra Sports