Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 3 (CD-2) - Lommel, Belgium - 22-24 November 2019
Quarter Finals 1500 meter Men Junior C
Race 50, Group A (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
83
Tawan THOMAS
RPV
2:41.074
2.
4
18
Fré VAN DAMME
BSC
2:42.210
3.
1
45
Rafael SCHLOSSARECK
EVD
2:42.604
4.
7
100
Gabriel MATURI PADOVANI
SGPV
2:42.808
5.
5
95
Alessandro BUCCELLINI
SES
2:45.352
6.
6
90
Loyd LANCEE
SCT
2:45.440
7.
2
29
David HUBER
ECK
2:49.436
Race 51, Group A (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
89
Bas VAN DER VALK
SCT
2:30.343
2.
2
63
Warre NOIRON
IRTA
2:31.769
3.
5
131
Glenn VAN DER VEEN
TRL
2:33.345
4.
6
118
Leon VISSER
SVU
2:34.971
5.
3
39
Wilhelm Friedrich HARDER
ETR
2:39.378
6.
1
40
Hannes ENGER
ETR
2:43.127
Race 52, Group A (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
94
Lorenzo PREVITALI
SES
2:40.793
2.
1
85
Ihan YOO
SAIR
2:41.693
3.
5
117
Asif MUHAMMAD
SVU
2:43.654
4.
3
44
Lukas KOBUCH
EVD
2:44.153
5.
2
96
Pietro GERVASONI
SES
2:50.119
6.
6
66
Jimmy KIESGEN
LUX
-
Race 53, Group A (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
7
16
Giacomo PEDRINI
BOR
2:35.153
2.
1
46
Brandon JAHN
EVD
2:38.763
3.
4
130
Noah VAN RIET
TRL
2:38.862
4.
2
25
Nathan CHIRON
CST
2:40.393
4.
6
133
Rinze KOENEN
TRL
2:40.393
6.
3
37
Gustav HAMANN
ETR
2:40.948
7.
5
116
Daniel BROUWER
SVU
2:47.675
Race 54, Group A (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
78
Stan RIJKSEN
NSV
2:39.489
2.
4
61
Bryant BOOGERT
IJA
2:39.582
3.
1
129
Emiel SCHEEPSTRA
TRL
2:39.898
4.
6
79
Jason WILTING
NSV
2:42.900
5.
2
141
Mathys LIBEAU
USO
2:44.266
5
50
Timo BOERSEMA
HVHW
P
Race 55, Group A (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
17
Marco COMENSOLI
BOR
2:57.645
2.
1
128
Niels BERGSMA
TRL
2:57.873
3.
2
109
Aleyándro RIVERO MAERSCHALCK
STKG
3:02.548
4.
3
76
Arty CLAREY
NIRC
3:05.005
5.
5
105
Jonathan RÖSKENBLECK
SLI
3:34.740
ADV
4
4
German SHMAYGER
ALD
P
Race 56, Group A (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
22
Alessandro LOREGGIA
CPP
2:51.568
2.
2
86
Huiwon LEE
SAIR
2:53.520
3.
6
38
Bent SCHOOB
ETR
2:55.360
4.
4
41
Louis ROSS
ETR
3:01.262
5.
1
132
Jurre SYBRANDI
TRL
-
ADV
5
72
Adam HILL JNR
MIRC
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters