Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
INVITATION CUP CANADA - Montreal, Canada - 6-8 December 2019
 
Heats 500 meter Ladies
  12 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 30 skaters)
 Race 51, Group 1     (1 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 Claudia GAGNON  CAN45.832Q
2.218 Roselyne PIGEON  CAN47.559Q
3.340 Dania EL SAMMAK  CAN47.698 
4.452 Jenell BERHORST  USA48.046
5.546 Talya KAYE  GBR1:08.025
 Race 52, Group 1     (2 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Camille DE SERRES-RAINVILLE  CAN45.727Q
2.224 Karina MONTMINY  CAN46.586Q
3.339 Annika JOHNSON  CAN46.899
4.427 Marijn WIERSMA  NED47.586
5.558 Lea TREMBLAY  CAN59.053
 Race 53, Group 1     (3 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.132 Emma VAN ZUIJLEN  NED46.969Q
2.219 Victoria GAREAU  CAN47.081Q
3.344 Anaee LAPOINTE  CAN47.414 
4.435 Daphnee CARIGNAN  CAN47.481
5.525 Danielle AMOS  USA47.621
 Race 54, Group 1     (4 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 Elise CHRISTIE  GBR44.677Q
2.215 Anne Floor OTTER  NED46.859Q
3.333 Alix DELVAUX  CAN47.099
4.455 Sibylle D'AOUST  CAN48.771
5.551 Anny KANG  CAN-    
 Race 55, Group 1     (5 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Megan BOUDRIAS  CAN45.670Q
2.214 Wren ACORN  CAN47.786Q
3.347 Kamryn LUTE  USA47.893 
4.437 Alice VAILLANCOURT  CAN47.944
520 Holly HOYLAND  GBRP
 Race 56, Group 1     (6 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Claudia HEENEY  CAN46.630Q
2.236 Elsa LEBEL  CAN47.362Q
3.322 Lea DANEAU  CAN47.483 
4.429 Ariane BOURGET  CAN1:14.814
538 Adélie ARVISAIS-BACON  CANP
 Race 57, Group 1     (7 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.113 Renee Marie STEENGE  CAN45.804Q
2.211 Ann-Sophie BACHAND  CAN45.913Q
3.323 Alyson LALONDE  CAN47.327
4.426 Justine BENOIT-COSSETTE  CAN47.826
5.553 Andria SCARPELLI  CAN48.028
 Race 58, Group 1     (8 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 Lea CHAMBERLAND-DOSTIE  CAN46.175Q
2.217 Mya JOLY  CAN46.687Q
3.316 Anne-Clara BELLEY  CAN46.941
4.450 Sandrine ROBERT  CAN48.818
5.556 Jasmine GRENIER  CAN48.955
 Race 59, Group 1     (9 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 Florence BRUNELLE  CAN45.495Q
2.210 Alex LEPAGE-FARRELL  CAN46.405Q
3.354 Jenna LARTER  CAN47.407
4.443 Victoria GOPLEN  CAN47.612
5.534 Isabelle ROBERTS  GBR48.351
 Race 60, Group 1     (10 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.18 Léa TESSIER  CAN46.206Q
2.228 Béatrice DELORME  CAN46.712Q
3.330 Adora SENI  CAN47.356
4.448 Emily DEROME  CAN47.408
5.545 Katherine TURCOTTE  CAN49.027
 Race 61, Group 1     (11 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Juliette BRINDAMOUR  CAN47.677Q
2.242 Océane ROCHON  CAN48.053Q
3.349 Ava RYAN  IRL48.287 
4.421 Hailey CHOI  USA1:08.566
531 Sylvia KOLODZIEJCZYK  CANP
 Race 62, Group 1     (12 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.141 Sabrina PAUL  CAN46.417Q
2.212 Kelian QUEVILLON  CAN46.490Q
3.360 Ariane FOURNIER  CAN48.541 
4.457 Charlotte HAYWARD  GBR49.127


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Sebra Sports
Skate-Tec
Engo
Eraton Race Timers
Web-TV
Impakt Sport
Kilimanjaro