Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
INVITATION CUP CANADA - Montreal, Canada - 6-8 December 2019
 
Final 1500 meter Men
 Race 39, Group 9     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1144 Wesley PARK  USADNS19
2143 Hessel VAN BERKUM  NEDDNS15
3148 Danik LAMOTHE  CANDNS15
 Race 40, Group 8     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1145 Thomas SIMPKIN  CAN2:43.20632 
2.2136 Immanuel ANABORNE  USA2:43.53729
3.3150 S. Marshall SHUPE II  USA2:43.64226
4.4153 David SEAL  CAN2:44.91023
5155 Jon Ricardo AQUINO  USADNF21
 Race 41, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1152 Arthur CHEUNG  USA2:28.46366 
2.2141 Caleb PARK  USA2:28.92360
3.3154 Alexis ALLARD  CAN2:30.19254
4.4157 Hudson HALLING  USA2:30.78548
5.5147 Kyle ROSS-WADDELL  GBR2:31.24644
6.6156 Noah HYUN  CAN2:31.57039
7158 Jacob LAEKAS-HAMEDER  CANDNS35
 Race 42, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1138 Clayton DECLEMENTE  USA2:26.637139 
2.2120 Vincent BÉDARD  CAN2:26.727125
3.3130 Victor ROY-LAFRANCE  CAN2:26.939113
4.4142 Benjamin THORNOCK  USA2:27.486101
5.5139 Lukas MACDONALD  CAN2:27.74391
6.6149 Seung-Min KWON  USA2:28.07582
7.7151 Braeden PICEK  CAN2:28.24374
 Race 43, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1127 Brendan YAMADA  CAN2:23.612290 
2.2134 Neithan THOMAS  CAN2:24.073261
3.3122 Marco Fritz SCHUMANN  CAN2:24.142235
4.4137 Alexandre NOEL  CAN2:24.292212
5.5123 Ethan DE ROSE  NZL2:24.540191
6.6140 Nicolas LABORDE  COL2:24.951171
7.7146 Jonathan GRAJALES  CAN2:26.935154
 Race 44, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1121 Philippe DAUDELIN  CAN2:23.698607 
2.2133 Ingmar VAN DE GRIEK  NED2:23.807546
3.3124 Teun BOER  NED2:23.886492
4.4129 Samuel GREEN  CAN2:24.046443
5.5105 Arye RICHARDS  CAN2:24.050398
6.6132 Ethan TREACY  GBR2:25.482359
7.7135 Sean MCANUFF  IRL2:25.901323
 Race 48, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1111 Niall TREACY  GBR2:36.6671143 
2.2131 William SOHIER  CAN2:36.7531028
3.3119 Jonathan MOODY  GBR2:53.140925
4.4126 Ethan MCKINLEY-YOUNG  CAN3:01.581833
5.5116 Francis DUMOUCHEL  CAN-    750
6128 Niels KINGMA  NEDYC
 Race 49, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1110 Matej PEDERSON  CAN2:23.2782654 
2.2114 Manuel FALARDEAU  CAN2:23.3782389
3.3107 Alphonse OUIMETTE  CAN2:23.5022150
4.4108 Félix ROUSSEL  CAN2:23.6001935
5.5117 Hugo BOSMA  NED2:23.8051741
6.6113 Félix PIGEON  CAN2:24.0171567
7.7125 Jerome COURTEMANCHE  CAN2:32.7761411
8109 Keil HILLIS  CANP1269
 Race 50, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1101 Nicolas PERREAULT  CAN2:24.87510000 
2.2102 William DANDJINOU  CAN2:25.1058000
3.3103 Jens VAN 'T WOUT  NED2:25.1146400
4.4106 Alexis MARCEAU  CAN2:25.2625120
5.5115 Émilien BLACKBURN  CAN2:25.5404096
6.6112 Alexandre MIGNER  CAN2:26.0643277
7104 Sven ROES  NEDP2949


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Web-TV
Impakt Sport
Bioracer
Engo
Sebra Sports
Skate-Tec
Eraton Race Timers