Events
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 4 - JUNIOR CHALLENGE (SAB-2) - Torino, Italy - 13-15 December 2019
 
Heats 500 meter Men Junior B
  11 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarter Finals, total 18 skaters)
 Race 42, Group A     (1 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.541 Davide OSS CHEMPER  CPP45.410Q
2.353 Henk VAN ATTEN  IHCL45.461 
3.437 Warre VAN DAMME  BSC45.576
4.252 Tijn LEIJGRAAFF  IHCL1:05.392
5.133 Jules MAGNENET  ASMB1:08.562
 Race 43, Group A     (2 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.435 Pietro CASTELLAZZI  BOR45.209Q
2.361 Chris BRIJDER  SCT45.355
3.266 Milan SCHENK  STB45.776
4.547 Leon DÖRING  EVD48.564
5.134 Tom COMBESCOT  ASMB49.906
 Race 44, Group A     (3 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.440 YU Xiaangwen  CHNJ44.642Q
2.364 Daan KOS  STB45.188
3.183 Sebastian CAPONE  VGT46.846
4.251 Ted DALRYMPLE  HVHW47.080
5.532 Romain BERTHELOT  ASMB-    
 Race 45, Group A     (4 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.180 Maurizio TUNNO  VGT44.015Q
2.471 Mans BOSKAMP  SVU44.141
3.542 Matheo GRALL  CVGH47.285
4.373 Arthur VAN DIJK  SVU47.783
5.246 Yaron BRANDES  ETR54.239
 Race 46, Group A     (5 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.170 Jari VAN POLEN  SVU44.670Q
2.430 Theo COLLINS  ALD45.140
3.379 Etienne BASTIER  USO46.876
4.572 Manel VISSCHER  SVU47.004
5.268 Thibault FOSTIER  STKG-    
 Race 47, Group A     (6 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.274 Jenning DE BOO  TRL43.204Q
2.458 Gabriel VOLET  OAST43.824
3.175 Dedmer BOUMA  TRL46.562
4.382 Alessandro PICCHIARELLI  VGT46.670
5.545 Theodor HÄUPL  ETR49.036
 Race 48, Group A     (7 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.281 Giuseppe ROMEO  VGT44.547Q
2.331 Ollie ROWE  ALD45.221
3.477 Arthur VANBESIEN  USF45.289
4.556 Steijn KOOPS  NSV45.321
5.155 Thijmen KOESTAL  IJVZ47.619
 Race 49, Group A     (8 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.448 Clemens PFROPPER  EVD46.498Q
2.360 Giulio LO CIGNO  SCP46.695 
3.167 Brian BOER  STB49.139ADV
269 Enzo PROOST  STKGP
 Race 50, Group A     (9 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.250 JASZAPATI Peter  SZKE44.291Q
2.454 Jeroen WILHELM  IJVZ45.257
3.549 Jonas HAMMERMÜLLER  EVD47.735
4.338 Timothe AUDEMARD  CGALE50.286
5.176 Eelke WESTRA  TRL50.319
 Race 51, Group A     (10 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.539 DING Jiaqi  CHNJ43.412Q
2.336 Ezio BONUTTI  BOR45.562 
3.462 Justus KLASTER  SCT47.073
4.143 Fabian RADT  DKIJV47.544
5.244 Samuel FÜSSINGER  ECO47.981
 Race 52, Group A     (11 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.265 Idse VAN BENTHUM  STB46.439Q
2.178 Noah BUFFET  USF46.659 
3.459 Gianluca BERNARDI  SCP46.679
4.363 Hidde VAN DIJK  SCT1:01.065


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Web-TV
Bioracer
Sebra Sports
Kilimanjaro