Events
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 4 - JUNIOR CHALLENGE (SAB-2) - Torino, Italy - 13-15 December 2019
 
Final 500 meter Men Junior B
 Race 153, Group J     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.383 Sebastian CAPONE  VGT47.247 
2.255 Thijmen KOESTAL  IJVZ47.517
3.445 Theodor HÄUPL  ETR48.127
4.538 Timothe AUDEMARD  CGALE50.525
5.151 Ted DALRYMPLE  HVHW-    
 Race 154, Group I     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.163 Hidde VAN DIJK  SCT46.553 
2.433 Jules MAGNENET  ASMB47.288
3.273 Arthur VAN DIJK  SVU47.353
4.544 Samuel FÜSSINGER  ECO48.185
5.368 Thibault FOSTIER  STKG48.483
 Race 155, Group H     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.166 Milan SCHENK  STB45.542 
2.232 Romain BERTHELOT  ASMB45.746
3.482 Alessandro PICCHIARELLI  VGT46.534
4.372 Manel VISSCHER  SVU46.931
5.543 Fabian RADT  DKIJV47.439
 Race 156, Group G     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.178 Noah BUFFET  USF46.023 
2.342 Matheo GRALL  CVGH46.120
3.460 Giulio LO CIGNO  SCP46.185
4.236 Ezio BONUTTI  BOR46.325
5.562 Justus KLASTER  SCT47.246
 Race 157, Group F     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.452 Tijn LEIJGRAAFF  IHCL45.657 
2.169 Enzo PROOST  STKG45.758
3.259 Gianluca BERNARDI  SCP46.034
4.379 Etienne BASTIER  USO46.180
5.556 Steijn KOOPS  NSV56.029
 Race 158, Group E     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 Jenning DE BOO  TRL44.122 
2.337 Warre VAN DAMME  BSC45.631
3.253 Henk VAN ATTEN  IHCL45.772
4.575 Dedmer BOUMA  TRL46.021
5.461 Chris BRIJDER  SCT-    
 Race 159, Group D     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.254 Jeroen WILHELM  IJVZ45.466 
2.148 Clemens PFROPPER  EVD46.174
3.367 Brian BOER  STB46.220
 Race 160, Group C     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.281 Giuseppe ROMEO  VGT44.385 
2.371 Mans BOSKAMP  SVU44.453
3.164 Daan KOS  STB44.688
4.477 Arthur VANBESIEN  USF44.946
5.565 Idse VAN BENTHUM  STB45.425
 Race 161, Group B     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.258 Gabriel VOLET  OAST44.6995 
2.441 Davide OSS CHEMPER  CPP44.8973
3.135 Pietro CASTELLAZZI  BOR45.0922
4.330 Theo COLLINS  ALD59.6171
 Race 162, Group A     (1 of 1)     video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.139 DING Jiaqi  CHNJ43.39534 
2.240 YU Xiaangwen  CHNJ44.58321
3.470 Jari VAN POLEN  SVU45.03813
4.350 JASZAPATI Peter  SZKE59.7998


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Sebra Sports
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Bioracer
Kilimanjaro
Skate-Tec