Events
Torino StarClass
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 4 - JUNIOR CHALLENGE (SAB-2) - Torino, Italy - 13-15 December 2019
 
Semi Finals 1500 meter Ladies Jun.A+Senior
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 73, Group B     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.393 Lisa ECKSTEIN  EVD2:45.924Q
2.294 VARGA Regina Eszter  MTK2:46.007Q
3.4139 Federica APOLLONI  FPT2:46.024Q
4.5176 Klaske BAARS  SVU2:46.910 
5.697 Esther GIJSBERS  SVU3:19.570
6.1181 Sara VAN ZUIJLEN  IHCL-    
 Race 74, Group B     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2146 Melissa TUNNO  VGT2:56.680Q
2.395 Holly HOYLAND  NIRC2:56.742Q
3.484 Olivia WEEDON  ALD2:57.833Q
4.1143 Charlotte HAYWARD  MIRC2:59.617
5.599 Rebecca SAVALLI  VGT3:01.984
6.6136 Tanith TURNER  ALD3:10.095
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 75, Group A     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3141 Emma VAN ZUIJLEN  IHCL2:49.140Q
2.1175 Gloria IORIATTI  FOM2:49.454Q
3.6145 Gioya LANCEE  SCT2:49.705Q
4.785 Viola DE PIAZZA  BOR2:50.432
5.4137 Lucia PERETTI  CSE2:53.406
6.592 Elisa CONFORTOLA  FOM3:12.367ADV
290 TAN Qinwen  CHNJP
 Race 76, Group A     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.588 XING Ailin  CHNJ2:42.242Q
2.289 LIANG Huiwen  CHNJ2:42.496Q
3.3138 Arianna VALCEPINA  FGP2:42.627Q
4.491 Chiara BETTI  CPP2:43.458 
5.6140 Gina JACOBS  EVD2:43.615
6.7144 Isabelle ROBERTS  NIRC2:47.199
7.196 Anne Floor OTTER  SCT-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Kilimanjaro
Eraton
Web-TV
Engo
Impakt Sport
Sebra Sports