Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 5 - JUNIOR CHALLENGE (SAB-3) - Epinal, France - 10-12 January 2020
 
Semi Final 500 meter Ladies Junior B
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 124, Group C     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2162 Lucrezia CASAGRANDE  VGT-    Q
2.198 Maaike KRAMER  SCT-    Q
3.430 Daniela LIER  ETR-    
4.379 Alexia TURUNEN  LST-    
 Race 125, Group C     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.539 Martina PERETTI  FPT49.337Q
2.161 Anna EIJSACKERS  HVHW49.518Q
3.231 Lene ESCHER  ETR50.210 
4.372 Lieke SPEIJERS  IJVZ50.226
5.499 Vera BRUINSMA  SCT52.055
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 126, Group B     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Nikki NOORDERGRAAF  IJVZ47.984Q
2.2143 Sietske VAN DER MEER  TRL48.044Q
3.3141 Suze KINGMA  TRL48.438 
4.4167 Nienke SCHEPERS  YDS48.556
 Race 127, Group B     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.166 Zoë DELTRAP  IHCL48.273Q
2.244 Svea ROTHE  ETR48.698Q
3.329 Betty MOESKE  ETR49.018 
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 128, Group A     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1126 Diede VAN OORSCHOT  SVU46.256Q
2.2140 Esmee ROES  TRL46.348Q
3.311 Anna SPECHENHAUSER  BOR46.388 
4.4111 Yael PRENGER  STA46.924
5.534 Anna BABER  EVD48.810
 Race 129, Group A     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.143 Myeongbi JUNG  EVD46.881Q
2.2142 Femke DE BOER  TRL46.976Q
3.481 Anna RUYSSCHAERT  LUX47.522 
4.325 Cloé OLLIVIER  CST47.560


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Web-TV
Sebra Sports
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Engo
Bioracer