Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 5 - JUNIOR CHALLENGE (SAB-3) - Epinal, France - 10-12 January 2020
Final 1500 meter Men Junior B
Race 29, Group H (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
7
102
Luke TEN KLOOSTER
SCT
2:29.501
2.
4
6
Jules MAGNENET
ASMB
2:31.214
3.
2
27
Fabian RADT
DKIJV
2:31.705
4.
6
159
Matteo DEFOSSE
USF
2:37.538
5.
1
20
Timothe AUDEMARD
CGALE
2:40.260
6.
5
33
Yaron BRANDES
ETR
2:40.369
7.
3
148
Thomas VAN DER VAART
TRL
-
Race 30, Group G (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
129
Martijn DOUMA
SVU
2:38.600
2.
4
130
Manel VISSCHER
SVU
2:39.589
3.
3
139
Even RATDAL
TKK
2:40.229
4.
6
104
Jep KOOIJMAN
SCT
2:40.246
5.
2
28
Samuel FÜSSINGER
ECO
3:00.092
6.
5
32
Theodor HÄUPL
ETR
3:09.070
7
165
Sebastian CAPONE
VGT
P
Race 31, Group F (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
123
Thibault FOSTIER
STKG
2:35.638
2.
6
94
Stan RIJKSEN
NSV
2:36.206
3.
4
146
Niels BERGSMA
TRL
2:37.570
4.
3
164
Alessandro PICCHIARELLI
VGT
2:38.178
5.
2
77
Maris Janis STERNMANIS
JLSS
2:39.073
6.
7
73
Thijmen KOESTAL
IJVZ
2:41.078
7.
5
7
Tom COMBESCOT
ASMB
2:42.788
Race 32, Group E (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
26
Matheo GRALL
CVGH
2:27.878
2.
2
97
Tawan THOMAS
RPV
2:27.995
3.
1
45
Clemens PFROPPER
EVD
2:28.104
4.
3
131
Arthur VAN DIJK
SVU
2:29.607
5.
4
138
Sigurd Holbø DYRSET
TKK
2:29.790
6.
6
5
Romain BERTHELOT
ASMB
2:36.518
7
13
Ezio BONUTTI
BOR
P
Race 33, Group D (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
96
Gabriel VOLET
OAST
2:37.832
2.
1
157
Arthur VANBESIEN
USF
2:38.163
3.
3
12
Pietro CASTELLAZZI
BOR
2:38.338
4.
7
122
Enzo PROOST
STKG
2:38.656
5.
5
117
Chris BARTELS
STB
2:39.630
6.
4
75
Warre NOIRON
IRTA
2:40.306
7.
2
118
Brian BOER
STB
2:40.368
Race 34, Group C (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
115
Idse VAN BENTHUM
STB
2:37.606
2.
7
100
Chris BRIJDER
SCT
2:38.244
3.
4
103
Hidde VAN DIJK
SCT
2:38.446
4.
6
93
Steijn KOOPS
NSV
2:38.758
5.
1
116
Milan SCHENK
STB
2:38.844
6.
3
67
Henk VAN ATTEN
IHCL
2:39.049
7.
5
35
Leon DÖRING
EVD
2:43.814
Race 35, Group B (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
163
Giuseppe ROMEO
VGT
2:28.931
1
2.
7
22
Davide OSS CHEMPER
CPP
2:28.952
3.
4
158
Noah BUFFET
USF
2:54.500
4.
3
147
Dedmer BOUMA
TRL
2:54.580
5.
5
16
Warre VAN DAMME
BSC
3:27.971
6.
2
161
Etienne BASTIER
USO
3:28.778
1
168
Leander SCHEPERS
YDS
P
Race 36, Group A (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
145
Jenning DE BOO
TRL
2:31.211
34
2.
4
127
Jari VAN POLEN
SVU
2:32.181
21
3.
5
114
Daan KOS
STB
2:32.331
13
4.
7
62
Ted DALRYMPLE
HVHW
2:32.364
8
5.
1
1
Ollie ROWE
ALD
2:37.107
5
6.
2
128
Mans BOSKAMP
SVU
2:57.687
3
7.
3
101
Justus KLASTER
SCT
3:11.556
2
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters