Events
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 5 - JUNIOR CHALLENGE (SAB-3) - Epinal, France - 10-12 January 2020
 
Semi Final 500 meter Men Senior
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 209, Group C     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.253 Leon KAUFMANN-LUDWIG  SLI43.793Q
2.154 Luca LÖFFLER  ECO43.826Q
3.583 Peter MURPHY  LUX44.025
4.4110 Alberto RAVA  SES44.061
5.3125 Robbe VOLCKAERT  STKG44.215
 Race 210, Group C     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1137 Caspar DOUMA  SVU43.307Q
2.585 Westley YATES  MIRC43.822Q
3.2160 Théo KHELLAF  USF44.172 
4.419 David DANNEEL  BSC44.855
5.355 Robin BENDIG  EVD-    
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 211, Group B     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1108 Milan GRUGNI  SES42.944Q
2.210 Gert-Jan GOEMINNE  IRTA43.024Q
3.442 Lorenzo MORRONE  FPT43.218 
3109 Augusto DUZIONI  SESP
 Race 212, Group B     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.188 Friso EMONS  STB43.057Q
2.415 Pietro MARINELLI  BOR44.195Q
3.3156 Robin VAN RIET  TRL-    ADV
251 Christoph SCHUBERT  EVDP
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 213, Group A     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.186 Melle VAN 'T WOUT  TRL41.968Q
2.287 Bram STEENAART  SVU42.059Q
3.370 Koen SLOOTWEG  IHCL42.225 
4.49 Rino VANHOOREN  BSC42.379
 Race 214, Group A     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.28 Ward PÉTRÉ  YDS43.222Q
2.465 Kay HUISMAN  HVHW47.757Q
3.152 Adrian LÜDTKE  ETR1:05.375 
3155 Sven ROES  TRLP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Kilimanjaro
Impakt Sport
Web-TV
Bioracer
Sebra Sports