Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
BALTIC CUP 3 - Gusev, Russia - 23-25 January 2020
 
Heats 500 meter Junior D Boys
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 107, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1118 Pavel ALESHNIKOV  KLIN49.379Q
2.232 Ernestas CECH  LTU49.612Q
3.3140 Vasilii KRAMER  PET49.862
4.494 Pavel MESHKOV  KAL52.756
5.535 Jakub NOWAK  GIZ54.564
 Race 108, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 Linards Reinis LAIZANS  JLSS48.888Q
2.254 Dominik PALENCEUSZ  JUV48.977Q
3.3143 Egor SILINSKY  PET50.871
4.497 Vladimir SENNIKOV  KAL55.602
 Race 109, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1141 Sergey SHULYAK  PET49.674Q
2.222 Tomass KITOKS  SPARS49.775Q
3.3154 Vladimir KOZHARSKY  SMO50.848
4.495 Alexey MINENOK  KAL1:01.604
591 Andrey GLAVAN  KALDNS
 Race 110, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.123 Maksims SOLEICUKS  SPARS49.150Q
2.2139 Fedor KISELEV  PET49.997Q
3.32 Artyom KOTSKO  KAZ53.221 
4.492 Maksim GORBUNCHIKOV  KAL1:04.826
5.593 Georgii KASIANOVSKI  KAL1:06.000
 Race 111, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1138 Aleksandr KAZMIN  PET48.622Q
2.2161 Tagir AMIRKHANOV  UFA48.684Q
3.390 Ivan BELIKOV  KAL52.986 
4.41 Maxim CHUNIKHIN  KAZ53.525
5.57 Kirils SAKSS  JLSS1:06.035
 Race 112, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.121 Valters KANBERGS  SPARS48.169Q
2.2142 Mihail SHUMAKOV  PET48.460Q
3.362 Bartosz DEBINSKI  POL51.380
4.496 Ignat PILIPENKO  KAL52.551
5.533 Gustis GRIGALIUNAS  LTU57.219


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Impakt Sport
Bioracer
Web-TV
Sebra Sports
Engo