Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 2 - Rybinsk, Russia - 24-26 October 2019
Heats 1000 meter Ladies
6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 18 skaters)
Race 158, Group 1 (1 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
14
Olga BELYAKOVA
RUS
1:37.37
Q
2.
2
30
Anastasia MIGUNOVA
RUS
1:37.71
Q
3.
3
1
Ekaterina STEKLENEVA
RUS
1:38.93
4.
4
8
Elena LISENKOVA
RUS
1:39.14
5.
5
11
Kristina MALAKHOVA
RUS
1:42.43
Race 159, Group 1 (2 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
33
Svetlana TYULENEVA
RUS
1:40.49
Q
2.
2
52
Kseniya SISOYEVA
RUS
1:40.93
Q
3.
3
12
Viktoria SMIRNOVA
RUS
1:41.21
4.
4
24
Albina MANYAKINA
RUS
1:42.78
5.
5
31
Diana MAMAYEVA
RUS
1:45.74
Race 160, Group 1 (3 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
48
Elena SEREGINA
RUS
1:46.52
Q
2.
2
46
Anna MATVEEVA
RUS
1:46.84
Q
3.
3
7
Olga BOKOVA
RUS
1:47.27
4.
4
39
Elizaveta TARANTSEVA
RUS
1:49.14
5.
5
5
Marina KIRILLOVA
RUS
1:49.37
Race 161, Group 1 (4 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
9
Anastasia KONSTANTINOVA
RUS
1:43.27
Q
2.
2
20
Liudmila KOZULINA
RUS
1:43.49
Q
3.
3
29
Varvara ANDREYEVA
RUS
1:44.40
4.
4
28
Ekaterina RABOTKEVITCH
RUS
1:44.90
5.
5
13
Viktoria DUDINA
RUS
1:45.74
Race 162, Group 1 (5 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
16
Anastasia DANILOVA
RUS
1:38.46
Q
2.
2
6
Anna MAZALOVA
RUS
1:38.68
Q
3.
3
47
Darya ROZMAHOVA
RUS
1:38.93
4.
4
43
Elizaveta YUSHINA
RUS
1:44.40
5.
5
2
Anastasia KUSCHU
RUS
1:48.14
Race 163, Group 1 (6 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
41
Anna VOSTRIKOVA
RUS
1:45.87
Q
2.
2
45
Elizaveta KUZNETSOVA
RUS
1:46.14
Q
3.
3
4
Kseniia RASSKAZOVA
RUS
1:46.65
4.
4
15
Tatiana KOBIZEVA
RUS
1:46.87
5.
5
3
Evgeniya KHATCHETUROVA
RUS
1:49.69
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters