Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE - FINAL - Gdansk, Poland - 30-31 March 2019
 
Heats 500 meter Juniorki D
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 102, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.160 Hanna ORZEPOWSKA  JUV54.320Q
2.2153 Ewa SWISLOCKA  UKSJB55.429Q
3.334 Laura MICHALSKA  BLYST55.492
4.4191 Magdalena PASZKOWSKA  WMKS1:02.137
5.5111 Zofia ZYGMUNT  MOSIR1:08.965
 Race 103, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1122 Ada JAZDZYNSKA  ORZEL53.082Q
2.243 Weronika BILLER  GIZ55.040Q
3.3150 Anika SEREDYNSKA  UKSJB56.225 
4.458 Oliwia MATOWICKA  JUV59.512
5.5149 Gabriela RUTKOWSKA  UKSJB59.682
 Race 104, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1154 Maja SWISLOCKA  UKSJB57.198Q
2.2124 Magdalena OZIEMKIEWICZ  ORZEL57.423Q
3.357 Olga GOSK  JUV58.172 
4.4171 Aleksandra ZAJKOWSKA  UKSSB58.245
 Race 105, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.156 Oliwia BOBIER  JUV54.650Q
2.2146 Anna FALKOWSKA  UKSJB54.937Q
3.3148 Pola LOKIC  UKSJB55.250
4.435 Julia UTNICKA  BLYST57.473
5.5189 Julia GAJDAMOWICZ  WMKS1:01.684
 Race 106, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 Magdalena ORCIUCH  JUV52.756Q
2.2117 Liliana ALBANSKA  MOSOP55.201Q
3.3169 Natalia SOBIESIAK  UKSSB57.162 
4.4123 Amelia NOWAKOWSKA  ORZEL57.808
5.5152 Magda SUPRONIK  UKSJB58.139
 Race 107, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.144 Michalina WAWER  GIZ55.990Q
2.2155 Kamila SZCZERBICKA  UKSJB56.518Q
3.3170 Aleksandra ZACHOWICZ  UKSSB57.256 
4.4151 Julia SKARZYNSKA  UKSSB57.368
5.5190 Aleksandra GONTARSKA  WMKS1:05.245
 Race 108, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Karolina SUHAK  JUV53.681Q
2.2147 Magda GRYGORUK  UKSJB54.631Q
3.3168 Paulina KALINOWSKA  UKSSB59.973 
4.4119 Marta KOTOWSKA  OLIGD1:00.074
5.536 Agata ZALEWSKA  BLYST1:28.504


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Impakt Sport
Sebra Sports
Engo
Web-TV
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Bioracer