Events
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 2 - Gizycko, Poland - 12-13 October 2019
 
Heats 1000 meter Junior D Girls
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 12 skaters)
 Race 34, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.196 Amelia NOWAKOWSKA  ORZEL2:02.021Q
2.256 Magda SUPRONIK  JUV2:02.691Q
3.3139 Maja GIWER  UKSSB2:05.135 
4.481 Nicole LIETZAU  OLIGDA2:07.521
5.5111 Anna BUZUN  UKSJB2:11.263
 Race 35, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.185 Hanna MAZUR  ORL1:50.373Q
2.2143 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB2:01.873Q
3.3116 Gabriela RUTKOWSKA  UKSJB2:03.561
4.418 Agata ZALEWSKA  BLYST2:07.255
5.5161 Janina FIEDOROWICZ  WMKS2:23.095
6.6114 Julia KORCZAK  UKSJB2:28.600
 Race 36, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.157 Aleksandra ZAJKOWSKA  JUV1:58.718Q
2.284 Amelia BOOS  ORL2:03.934Q
3.3117 Julia SKARZYNSKA  UKSJB2:04.337ADV
4.4162 Aleksandra GONTARSKA  WMKS2:17.130
5.5140 Paulina KALINOWSKA  UKSSB2:23.200
6115 Laura MAJEWSKA  UKSJBYC
 Race 37, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.186 Kornelia WOZNIAK  ORL1:55.363Q
2.2118 Ewa SWISLOCKA  UKSJB1:57.748Q
3.3163 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS1:59.881
4.4113 Emilia GRABOWICZ  UKSJB2:01.785
5.5142 Zuzanna SIDOROWICZ  UKSSB2:01.977
6.625 Kaja KISIELEWSKA  GIZ2:18.307
 Race 38, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.126 Michalina WAWER  GIZ2:00.418Q
2.2112 Anna FALKOWSKA  UKSJB2:02.768Q
3.395 Martyna GORKA  ORZEL2:03.916 
4.4119 Maja SWISLOCKA  UKSJB2:03.996
5.5141 Lena KORZYNSKA  UKSSB2:11.456
6.6160 Patrycja ANTONOWICZ  WMKS-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Web-TV
Impakt Sport
Engo
Kilimanjaro
Skate-Tec
Bioracer
Eraton Race Timers