Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
FERENC CSIZMADIA MEMORIAL TROPHY - Budapest, Hungary - 13-15 November 2020
Overall Classification Junior F Girls
Rank
Name
Affil
1.
TAMAS Ramona
TDKE
2.
GYORGY Mira
JSE
3.
SZABÓ Janka
JSE
4.
PETER Anna
FTC
5.
PASZTOR Orsi
FTC
6.
KOVACS Luca
TDKE
Overall Classification
500 meter
|
222 meter
|
333 meter
Overall Classification Junior F Boys
Rank
Name
Affil
1.
VARGA Miron
FTC
2.
PETER Zalan
FTC
3.
FARAGO-SZUHAY Tamas
SZKE
4.
KARMAN-NAGY Domonkos
JSE
5.
GOLDA Miklos
FTC
Overall Classification
500 meter
|
222 meter
|
333 meter
Overall Classification Junior E Girls
Rank
Name
Affil
1.
KISS-GEBORA Flora
MTK
2.
MOLNAR Natasa Z.
FTC
3.
VEGI Liana Dorina
DJKSE
4.
SZABÓ Jázmin
JSE
5.
ZHOU Xiaoyi
MTK
6.
MARINKA-TOTH Anna
JSE
Overall Classification
777 meter
|
333 meter
|
500 meter
Overall Classification Junior E Boys
Rank
Name
Affil
1.
KUN Bence Benedek
MTK
2.
ARENDAS Mihaly
SZKE
3.
TOTH Tamas Oliver
JSE
4.
OLTI Miksa
MTK
5.
MORAVCSIK Mark
TDKE
6.
BALAZS Benedek
JSE
Overall Classification
777 meter
|
333 meter
|
500 meter
Overall Classification Junior D Girls
Rank
Name
Affil
1.
HALTRICH Luca
TDKE
2.
AMSCHL Kira
TDKE
3.
TOTH Hajnalka
TDKE
4.
MOLNAR Reka
TDKE
5.
DOBRAN Reka
MTK
6.
CSORGO Lilien
MTK
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
777 meter
Overall Classification Junior D Boys
Rank
Name
Affil
1.
JANCSÓ Zalán
TKKSE
2.
MOLNAR Borisz Z.
FTC
3.
DERDAK Akos
FTC
4.
SZABO Barnabas
DVTK
5.
FUSPOK Matyas
FTC
6.
YU Kevin
FTC
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
777 meter
Overall Classification Junior C Girls
Rank
Name
Affil
1.
VEGI Diana Laura
FTC
2.
SOMODI Luca
SZKE
3.
FUSPOK Janka
FTC
4.
REDLER Aisa
JSE
5.
RIKK Timea
TKKSE
6.
SCHONBORN Virag
MTK
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Junior C Boys
Rank
Name
Affil
1.
WU Jia Wei David
FTC
2.
LISZLI Gabor
SZKE
3.
HALLOSY Dominik
TKKSE
4.
KALMAR Botond
SZKE
5.
Luka JASIC
SRB
6.
GARDIAN Lajos Zsombor
TKKSE
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Ladies
Rank
Name
Affil
1.
TURI Anna
JSE
2.
DOBRAN Fanni
MTK
3.
DOBRAN Flora
MTK
4.
PUSPOK Fanni
SZKE
5.
NAGY Anna Kerubina
MTK
6.
LIU Xuan Lena
MTK
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
Overall Classification Men
Rank
Name
Affil
1.
VEGI Daniel
FTC
2.
GERA Marton
TKKSE
3.
ZOLYOMI Laszlo
FTC
4.
VIDA Adam
MTK
5.
GERECZE Adam
FTC
6.
GYORY Mark
FTC
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters