Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ELITE LEAGUE CAN 3 - Chicoutimi, QC, Canada - 25-26 January 2020
 
Quarter Finals 500 meter Ladies
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 8 skaters)
 Race 45, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 Alex LEPAGE-FARRELL  CRCE45.950Q
2.24 Mya JOLY  CRCE46.448Q
3.317 Alice VAILLANCOURT  CEPVR47.352 
4.424 Anny KANG  CRCPL47.423
5.516 Jade QUEVILLON  MOAH47.462
 Race 46, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 Kelian QUEVILLON  CECP47.136Q
2.29 Ayisha MIAO QI  CRCE47.205Q
3.319 Clara BOUCHER  CRCE47.374 
4.411 Roselyne PIGEON  CRCE47.411
5.58 Alyson LALONDE  CRCE1:04.446
 Race 47, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.115 Ariane BOURGET  CRCE47.511Q
2.213 Laurie CAYER  CEPVR47.586Q
3.318 Ariane FOURNIER  CEPVR47.706 
4.412 Rosemarie CHAREST  MOGA47.748
 Race 48, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Béatrice DELORME  CRCE46.215Q
2.25 Catherine LAMARCHE  CEPVR46.330Q
3.37 Karina MONTMINY  MOAH46.407 
4.46 Anne-Clara BELLEY  CRCE46.852
  5 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 8 skaters)
 Race 49, Group 2     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.114 Ann-Sophie BACHAND  CRCE46.323Q
2.223 Adora SENI  MOAH46.408
3.331 Emanuelle LECLERC  CEGB47.698
4.441 Danna BALLANTYNE  GAT47.921
5.529 Sibylle D'AOUST  CRCE48.317
 Race 50, Group 2     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Victoria GAREAU  CRCE47.196Q
2.228 Daphnee CARIGNAN  TRRIV47.723
3.321 Lea DANEAU  MOGA47.737
4.430 Lauriane BLANCHET  RELA47.878
5.532 Sandrine ROBERT  HYA48.009
 Race 51, Group 2     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.122 Justine BENOIT-COSSETTE  MOAH47.905Q
2.220 Alix DELVAUX  CEPVR48.009
3.340 Laurence LETENDRE  ROSE48.060
4.436 Amelie TREMBLAY  CEPVR48.347
5.542 Maelle TOUCHETTE  SHER49.891
 Race 52, Group 2     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 Sarah FORTIN  CEPVR48.119Q
2.233 Amelia BLINN  SHER48.179 
3.326 Mélina TREMBLAY  CRCE48.332
4.438 Victoria JEAN-BAPTISTE  CRCPL48.853
525 Lea TREMBLAY  ALMAP
 Race 53, Group 2     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Lia MEAD  MOGA47.863Q
2.235 Flavie LAROCHE-ROY  SHER48.134 
3.339 Sarah-Eve WILLE  HYA48.399
4.437 Elsa LEBEL  CEPVR48.576


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Web-TV
Sebra Sports
Engo
Impakt Sport
Skate-Tec
Eraton Race Timers