Events
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLD CUP 2 - OLYMPIC QUALIFYING - Nagoya, Japan - 28-31 October 2021
 
Quarterfinals 2000 m Relay Mixed
  4 Races (the best 2 teams of each race qualify for the Ranking Finals, total 8 skaters)
 Race 76     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.35 NETHERLANDS  NED2:41.122Q
 1Suzanne SCHULTING
 39Yara VAN KERKHOF
 70Melle VAN 'T WOUT
 122Jens VAN 'T WOUT
2.36 JAPAN  JPN2:43.131Q
 58Yuki KIKUCHI
 59Kazuki YOSHINAGA
 65Sumire KIKUCHI
 78Kota KIKUCHI
3.37 KAZAKHSTAN  KAZ2:43.280 
 15Adil GALIAKHMETOV
 22Madina ZHANBUSINOVA
 50Abzal AZHGALIYEV
 86Alyona VOLKOVITSKAYA
4.38 POLAND  POL2:52.716
 16Natalia MALISZEWSKA
 51Kamila STORMOWSKA
 81Diane SELLIER
 97Lukasz KUCZYNSKI
5.39 BULGARIA  BUL2:55.341
 18Katrin MANOILOVA
 28Dimitar GEORGIEV
 101Anna YAKIMOVA
 176Lubomir KALCHEV
 Race 77     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.40 CANADA  CAN2:44.135Q
 14Florence BRUNELLE
 16Steven DUBOIS
 72Pascal DION
 131Camille DE SERRES-RAINVILLE
2.41 BELGIUM  BEL2:44.328Q
 5Hanne DESMET
 9Stijn DESMET
 26Tineke DEN DULK
 95Ward PÉTRÉ
3.42 CZECH REPUBLIC  CZE2:48.465 
 17Petra VANKOVA
 22Radek FAJKUS
 23Michaela HRUZOVA
 123Zdenek SEJPAL
4.43 GREAT BRITAIN  GBR2:59.326
 74Kathryn THOMSON
 84Niall TREACY
 114Farrell TREACY
 124Holly HOYLAND
44 KOREA  KORP
 38SEO Whimin
 47LEE Yubin
 52HWANG Daeheon
 195PARK Jang Hyuk
 Race 78     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.45 CHINA  CHN2:43.703Q
 41QU Chunyu
 43FAN Kexin
 48WU Dajing
 75SUN Long
2.46 ITALY  ITA2:45.012Q
 3Arianna FONTANA
 7Pietro SIGHEL
 12Cynthia MASCITTO
 92Andrea CASSINELLI
3.47 FRANCE  FRA2:45.174 
 4Sébastien LEPAPE
 15Aurélie MONVOISIN
 20Tifany HUOT MARCHAND
 73Quentin FERCOQ
4.48 BELARUS  BLR2:54.853
 36Mikita MIHDALIOU
 77Hanna IZAFATAVA
 130Mariya IZAFATAVA
 183Heorhi ARLOU
5.49 UKRAINE  UKR2:54.885
 29Mariya DOLGOPOLOVA
 44Oleh HANDEI
 105Diana MYKHALCHUK
 163Nikita NEMIRO
 Race 79     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.50 RUSSIA  RUS2:44.530Q
 3Semen ELISTRATOV
 7Sofia PROSVIRNOVA
 9Ekaterina EFREMENKOVA
 12Konstantin IVLIEV
2.51 HUNGARY  HUN2:45.138Q
 1LIU Shaoang
 10JASZAPATI Petra
 66BACSKAI Sara Luca
 144NOGRADI Bence
3.52 UNITED STATES  USA2:46.755 
 19Andrew HEO
 32Corinne STODDARD
 52Maame BINEY
 145Clayton DE CLEMENTE
4.53 GERMANY  GER2:48.843
 18Christoph SCHUBERT
 25Gina JACOBS
 67Anna SEIDEL
 103Yanghun Ben JUNG
5.54 CROATIA  CRO2:54.524
 26Martin KOLENC
 28Valentina ASCIC
 113Katarina BURIC
 169Ivan MARTINIC


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Sebra Sports
Impakt Sport
Skate-Tec
Engo
Kilimanjaro
Bioracer
Eraton Race Timers