Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLD CUP 3 - OLYMPIC QUALIFYING - Debrecen, Hungary - 18-21 November 2021
 
Preliminaries 1000 m Women
  13 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 35 skaters)
 Race 90     (1 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3 Arianna FONTANA  ITA1:34.306Q
2.50 Alyson CHARLES  CAN1:34.465Q
3.28 Valentina ASCIC  CRO1:35.581
4.17 Petra VANKOVA  CZE1:36.075
 Race 91     (2 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1 Suzanne SCHULTING  NED1:35.231Q
2.32 Corinne STODDARD  USA1:35.324Q
3.72 Olga TIKHONOVA  KAZ1:36.371 
4.26 Tineke DEN DULK  BEL1:37.524
5.144 Yelyzaveta SYDORKO  UKR1:39.630
 Race 92     (3 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.35 Kim BOUTIN  CAN1:31.016Q
2.20 Tifany HUOT MARCHAND  FRA1:31.135Q
3.23 Michaela HRUZOVA  CZE1:33.155q
4.149 Katarina JANKOVIC  SRB1:50.701
5.121 Uliana DUBROVA  UKR-    
 Race 93     (4 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.41 QU Chunyu  CHN1:31.515Q
2.12 Cynthia MASCITTO  ITA1:32.030Q
3.74 Kathryn THOMSON  GBR1:33.144q
4.94 Alexandra DANNEEL  BEL1:35.849
 Race 94     (5 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.84 Gwendoline DAUDET  FRA1:32.228Q
2.27 KONYA Zsofia  HUN1:32.231Q
3.22 Madina ZHANBUSINOVA  KAZ1:32.324q
4.119 Yana DAMBROUSKAYA  BLR1:34.395
5.42 ZHANG Chutong  CHN-    
 Race 95     (6 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.8 Kristen SANTOS  USA1:30.978Q
2.4 Selma POUTSMA  NED1:31.191Q
3.51 Kamila STORMOWSKA  POL1:31.650q
4.122 Gloria IORIATTI  ITA1:32.295
5.143 Thanutchaya CHATTHAISONG  THA1:36.278
 Race 96     (7 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.7 Sofia PROSVIRNOVA  RUS1:33.391Q
2.65 Sumire KIKUCHI  JPN1:33.488Q
3.67 Anna SEIDEL  GER1:34.272
4.101 Anna YAKIMOVA  BUL1:35.453
5.33 Anna JANSONE  LAT1:36.033
 Race 97     (8 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2 Courtney SARAULT  CAN1:31.546Q
2.15 AurĂ©lie MONVOISIN  FRA1:32.026Q
3.52 Maame BINEY  USA1:32.395q
4.113 Katarina BURIC  CRO1:39.288
5.135 Ching Yan LAM  HKG1:42.416
 Race 98     (9 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Anna VOSTRIKOVA  RUS1:32.280Q
2.6 Xandra VELZEBOER  NED1:32.396Q
3.99 Gabriela TOPOLSKA  POL1:33.213q
4.29 Mariya DOLGOPOLOVA  UKR1:36.195
5.150 Emma HYMPANOVA  SVK1:37.817
 Race 99     (10 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.9 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS1:35.416Q
2.18 Katrin MANOILOVA  BUL1:36.152Q
3.77 Hanna IZAFATAVA  BLR1:39.051 
24 Lucia FILIPOVA  SVKP
 Race 100     (11 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.45 ZHANG Yuting  CHN1:32.853Q
2.58 Yuki KIKUCHI  JPN1:33.730Q
3.57 Elise CHRISTIE  GBR1:37.683 
4.116 Maja IVANDIC  CRO1:37.884
66 BACSKAI Sara Luca  HUNP
 Race 101     (12 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.47 LEE Yubin  KOR1:32.644Q
2.10 JASZAPATI Petra  HUN1:32.896Q
3.70 Ami HIRAI  JPN1:33.088q
4.124 Holly HOYLAND  GBR1:33.922
5.83 Tereza PFEIFEROVA  CZE1:37.635
 Race 102     (13 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.38 SEO Whimin  KOR1:34.975Q
2.5 Hanne DESMET  BEL1:35.027Q
3.31 Volha TALAYEVA  BLR1:36.151 
4.108 Lisa ECKSTEIN  GER1:36.315
5.151 Tamara TOKAROVA  SVK1:37.881
 Race 103     (14 of 13)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.40 CHOI Minjeong  KOR1:35.124Q
2.16 Natalia MALISZEWSKA  POL1:35.242Q
3.25 Gina JACOBS  GER1:36.233 
4.86 Alyona VOLKOVITSKAYA  KAZ1:40.406


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Bioracer
Engo
Kilimanjaro
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Impakt Sport