Events
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLD CUP 4 - OLYMPIC QUALIFYING - Dordrecht, Netherlands - 25-28 November 2021
 
Heats 1500 m Men
  14 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarterfinals, total 42 skaters)
 Race 13     (1 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3 Semen ELISTRATOV  RUS2:20.345Q
2.23 Ryan PIVIROTTO  USA2:20.469Q
3.114 Farrell TREACY  GBR2:20.523q
4.206 ZHANG Tianyi  CHN2:20.584
5.190 Xin SUI  HKG2:22.646
6.152 Jun-Peng SU  TPE2:23.171
 Race 14     (2 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.9 Stijn DESMET  BEL2:18.384Q
2.98 Brandon KIM  USA2:18.510Q
3.122 Jens VAN 'T WOUT  NED2:18.606q
4.103 Yanghun Ben JUNG  GER2:18.812
5.136 Dominic ANDERMANN  AUT2:21.040
6.210 Ryan MCANUFF  IRL2:22.991
 Race 15     (3 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.72 Pascal DION  CAN2:19.409Q
2.7 Pietro SIGHEL  ITA2:19.470Q
3.25 Reinis BERZINS  LAT2:19.607q
4.151 Vladyslav NEMIRO  UKR2:26.048
5.187 Tobias PIETSCH  GER2:54.861
142 Aleksandr ZHERMANOV  BLRP
 Race 16     (4 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.54 REN Ziwei  CHN2:18.559Q
2.196 Vladimir BALBEKOV  RUS2:18.682Q
3.34 Roberts KRUZBERGS  LAT2:18.740q
4.31 Rino VANHOOREN  BEL2:19.212
5.40 Tarik OMERAGIC  BIH2:19.626
 Race 17     (5 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4 Sébastien LEPAPE  FRA2:16.877Q
2.10 Luca SPECHENHAUSER  ITA2:16.993Q
3.81 Diane SELLIER  POL2:17.158q
4.19 Andrew HEO  USA2:17.652
5.161 Chun-Chieh LIN  TPE2:27.386
6.199 Jing Feng XU  SGP-    
 Race 18     (6 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 Vladislav BYKANOV  ISR2:15.718Q
2.14 Sjinkie KNEGT  NED2:15.723Q
3.84 Niall TREACY  GBR2:15.940q
4.133 Metehan ATAN  TUR2:16.076
5.203 Edin BRANKOVIC  BIH2:22.395
6.188 Sidney K CHU  HKG2:23.377
 Race 19     (7 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.57 Denis AYRAPETYAN  RUS2:32.117Q
2.73 Quentin FERCOQ  FRA2:32.251Q
3.85 Mersaid ZHAKSYBAEV  KAZ2:32.364q
4.26 Martin KOLENC  CRO2:32.776
5.176 Lubomir KALCHEV  BUL2:33.012
6.205 Tobias WOLF  AUT2:34.134
 Race 20     (8 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.20 Yuri CONFORTOLA  ITA2:24.438Q
2.83 Nurtilek KAZHGALI  KAZ2:24.565Q
3.130 Ethan DE ROSE  NZL2:24.770q
4.164 Muhammed Emir HAN  TUR2:27.085
5.21 Nico ANDERMANN  AUT2:28.068
6.35 Jovan DJORDJEVIC  SRB2:31.019
 Race 21     (9 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1 LIU Shaoang  HUN2:14.055Q
2.6 Charles HAMELIN  CAN2:14.183Q
3.68 Yerkebulan SHAMUKHANOV  KAZ2:14.721q
4.202 Arthur VANBESIEN  FRA2:15.289
5.198 Trevor Xu Xuan TAN  SGP2:15.480
6.28 Dimitar GEORGIEV  BUL2:15.532
 Race 22     (10 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5 Itzhak DE LAAT  NED2:26.904Q
2.59 Kazuki YOSHINAGA  JPN2:27.078Q
3.29 Liam O BRIEN  IRL2:29.875q
4.42 Julian MACARAEG  PHI2:41.885
123 Zdenek SEJPAL  CZEP
147 Nicolas LABORDE  COLP
 Race 23     (11 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.51 KIM Dongwook  KOR2:18.176Q
2.56 Keita WATANABE  JPN2:18.242Q
3.27 Michal NIEWINSKI  POL2:18.421q
4.44 Oleh HANDEI  UKR2:18.987
5.37 Thibault MÉTRAUX  SUI2:22.431
6.189 Tsz Fung KWOK  HKG2:24.899
 Race 24     (12 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 Steven DUBOIS  CAN2:20.398Q
2.194 KWAK Yoon-Gy  KOR2:20.542Q
3.77 Shogo MIYATA  JPN2:20.623q
4.124 Pawel ADAMSKI  POL2:24.706
5.169 Ivan MARTINIC  CRO2:25.490
6.209 Vasyl PILNYK  UKR2:29.482
 Race 25     (13 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.94 LI Wenlong  CHN2:19.747Q
2.66 KRUEGER John-Henry  HUN2:19.857Q
3.180 Brendan COREY  AUS2:19.951q
4.24 Adrian LUDTKE  GER2:20.395
5.121 Jonathan MOODY  GBR2:20.432
6.102 Gert-Jan GOEMINNE  BEL2:24.414
 Race 26     (14 of 14)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.195 PARK Jang Hyuk  KOR2:21.641Q
2.2 LIU Shaolin Sandor  HUN2:21.752Q
3.32 Furkan AKAR  TUR2:22.268q
4.119 Keanu BLUNDEN  AUS2:22.329
5.183 Heorhi ARLOU  BLR2:26.575
6.197 Lucas Jun Jie NG  SGP2:28.805


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Sebra Sports
Impakt Sport
Engo
Bioracer
Skate-Tec
Web-TV