Events
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-1 (CD-1) - Amsterdam, Netherlands - 8-10 October 2021
 
Heats 500 metre Junior D Women
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 27, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.534 Lis-Victoria NGO MOUAHA  USO49.282Q
2.122 Tilde DE VRIENDT  STKG52.785Q
3.227 Lana SCHIPHOF  TRL54.590 
4.46 Alessia MIELKE  EVD54.908
5.321 Mijke LAMMERS  STH56.857
 Race 28, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Aleksandra JABLONSKA  ORL53.644Q
2.526 Neeltsje DE BOER  TRL53.964Q
3.318 Sara VAN DE POL  SCT54.052
4.25 Greta HÄUPL  ETR58.599
5.419 Savi GRAY BUFFEY  SHF1:18.985
 Race 29, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL53.234Q
2.415 Djoeke SCHMITZ  SCT53.891Q
3.230 Frida KISSMANN  ETR54.007
4.39 Lisa DEN HERTOG  IJVZ-    
 Race 30, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.224 Lise DIJKSTRA  TRL52.887Q
2.117 Amber VAN DER HEIDE  SCT53.477Q
3.523 Femke VENEMA  SVU55.772 
4.47 Anne KEPPELS  GO56.014
5.314 Natalia FINC  ORL58.221
 Race 31, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.210 Fleur ALKEMADE  IJVZ52.915Q
2.411 Amelia PANCZYSZYN  ORL53.135Q
3.13 Charlotte SCHULZ  ETR54.489
4.328 Yente BROUWERS  TRL54.879
5.58 Ief STRAATHOF  IHCL58.264
 Race 32, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 Isra GHARSALLAOUI  CGALE52.768Q
2.413 Natalia ZIECINA  ORL53.530Q
3.232 Esther DROST  SCT53.694
4.32 Tamar KOOLWIJK  DKIJV55.123
5.520 Bregje BOGERS  STB56.858


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Web-TV
Skate-Tec
Sebra Sports
Bioracer
Kilimanjaro
Impakt Sport
Engo