Events
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-3 (CD-2) - Bergamo, Italy - 12-14 November 2021
 
Semi Final 1500 metre Junior C Men
  4 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 7 skaters)
 Race 66, Group 2     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2122 Junior DE BLOIS  IHCL2:50.502Q
2.1150 Tymeo LIBEAU  USO2:50.646
3.4131 Fredrik COLBENSEN-TVETEN  OSK2:51.582
4.5142 Magnus RATDAL  TKK2:58.224
5.6113 Andrea PAOLETTI  BOR3:16.857
6.3112 Edoardo COLTURI  BOR-    
 Race 67, Group 2     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6144 Tsjerk VAN DER MEER  TRL2:42.232Q
2.5149 Mathias LAVECCHIA  USO2:44.230
3.2152 Matteo GIANA  VGT2:44.474
4.1128 Herwan MESPREUVE  OAST2:44.916
5.4118 Thaddäus ZIMMERMANN  ETR2:47.170
6.3133 Haakon Anders BIERMANN  OSK2:48.556
 Race 68, Group 2     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.6127 Max KLEINRENSINK  NSV2:46.211Q
2.1120 William BORINSKI  EVD2:46.405
3.3107 Joseph ARMSTRONG  ALD2:47.098
4.4146 Jesse TUINSTRA  TRL2:47.594
5.2125 Valentijn WILHELM  IJVZ2:47.622
6.5138 Stijn DE VRIES  STH2:49.619
 Race 69, Group 2     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1137 Harmen LAMMERS  STH2:42.760Q
2.2153 Lowie DEKENS  YDS2:42.912 
3.3117 Tijmen VAN LAETHEM  ERL2:42.914
4.4132 Aron FEIRING  OSK2:49.370
5.5109 Malo TILLY  ASMB2:50.170
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 70, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5147 Franck Edward Julien TEKAM  USO2:35.994Q
2.1129 Miika KLEVSTUEN  OSK2:36.430Q
3.7110 Alex MAESTRI  BOR2:36.614 
4.3151 Massimiliano PICCHIARELLI  VGT2:37.035
5.2136 Aaron Van Quang PIETROBONO  SES2:37.331
6.6139 Larsen CASUBOLO  STKG2:40.435
7.4135 Philip DINIZ  SCT2:46.655
 Race 71, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2124 Nick ENDEVELD  IJVZ2:35.034Q
2.1108 Louis MOUHOT  ASMB2:35.122Q
3.6134 Daniele ZAMPEDRI  SCP2:35.318
4.5111 Pietro ANTONIOLI  BOR2:38.264
5.4148 Gabin CARRIE  USO2:39.958
6.3119 Moritz HARTMANN  EVD2:40.874
7.7123 Kai-Arne OTTENHOFF  IHCL2:41.238
 Race 72, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1143 Robin METZ  TRL2:46.699Q
2.5141 Pelle BOLSIUS  SVU2:47.077Q
3.7140 Jonas DE JONG  SVU2:47.305 
4.3121 Timo VALENTIJN  IHCL2:48.138
5.4130 Eirik ANDERSEN  OSK2:48.778
6.2126 Willem MURRAY  NIRC2:49.650
7.6145 Mathys FABER  TRL2:49.852


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Impakt Sport
Skate-Tec
Bioracer
Web-TV
Engo
Sebra Sports
Kilimanjaro