Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
AUTUMN TOURNAMENT - Groningen, Netherlands - 30 October 2021
Final 777 meter Girls junior D
Race 114, Groep 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
68
Michelle VAN DER WOUDE
SCT
1:37.85
2.
1
88
Zoè DE ESCH
STG
1:38.75
3.
2
89
Jasmijn WESTRA
STG
1:45.48
4.
3
36
Jalina SCHIPPERS
IJA
2:05.50
Race 115, Groep 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
130
Yente BROUWERS
TRL
1:28.07
2.
5
67
Kyra KAMSTRA
SCT
1:31.91
3.
6
26
Bo HOOGVORST
IHCL
1:32.79
4.
1
69
Hiske HULZINGA
SCT
1:35.39
5.
4
133
Yteke SOEPBOER
TRL
1:35.64
6.
3
16
Lindsey EIJGERMANS
HVHW
1:35.72
Race 116, Groep 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
65
Amber VAN DER HEIDE
SCT
1:26.59
3.
1
25
Ief STRAATHOF
IHCL
1:30.63
3.
4
43
Ella BRAAM
NSV
1:30.84
4.
6
96
Mijke LAMMERS
STH
1:31.21
5.
2
82
Lobke VAN BENTHUM
STB
1:32.07
6.
5
131
Sanne BRINKSMA
TRL
1:32.30
Race 117, Groep 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
129
Neeltsje DE BOER
TRL
1:26.13
2
2.
5
11
Anne KEPPELS
GO
1:28.76
1
3.
1
106
Femke VENEMA
SVU
1:29.00
4.
4
152
Luna-Marie LAU
YDS
1:29.66
5.
3
3
Tamar KOOLWIJK
DKIJV
1:30.35
6.
6
132
Juul PLOMP
TRL
1:35.09
Race 118, Groep 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
127
Lise DIJKSTRA
TRL
1:23.12
34
2.
1
64
Esther DROST
SCT
1:23.98
21
3.
3
128
Janna Wietske VAN DER ENDE
TRL
1:24.19
13
4.
5
81
Luka STERK
STB
1:24.40
8
5.
6
63
Djoeke SCHMITZ
SCT
1:24.58
5
6.
4
66
Sara VAN DE POL
SCT
1:24.95
3
Distance Classification 777 meter Girls junior D
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Victories
Best time
Final, Groep 1
1.
127
Lise DIJKSTRA
TRL
1
34
1
1:23.12
2.
64
Esther DROST
SCT
2
21
2
1:23.98
3.
128
Janna Wietske VAN DER ENDE
TRL
3
13
3
1:24.19
4.
81
Luka STERK
STB
4
8
4
1:24.40
5.
63
Djoeke SCHMITZ
SCT
5
5
5
1:24.58
6.
66
Sara VAN DE POL
SCT
6
3
6
1:24.95
Final, Groep 2
7.
129
Neeltsje DE BOER
TRL
1
2
1
1:26.13
8.
11
Anne KEPPELS
GO
2
1
2
1:28.76
9.
106
Femke VENEMA
SVU
3
3
1:29.00
10.
152
Luna-Marie LAU
YDS
4
4
1:29.66
11.
3
Tamar KOOLWIJK
DKIJV
5
5
1:30.35
12.
132
Juul PLOMP
TRL
6
6
1:35.09
Final, Groep 3
13.
65
Amber VAN DER HEIDE
SCT
1
1
1:26.59
14.
25
Ief STRAATHOF
IHCL
3
3
1:30.63
15.
43
Ella BRAAM
NSV
3
3
1:30.84
16.
96
Mijke LAMMERS
STH
4
4
1:31.21
17.
82
Lobke VAN BENTHUM
STB
5
5
1:32.07
18.
131
Sanne BRINKSMA
TRL
6
6
1:32.30
Final, Groep 4
19.
130
Yente BROUWERS
TRL
1
1
1:28.07
20.
67
Kyra KAMSTRA
SCT
2
2
1:31.91
21.
26
Bo HOOGVORST
IHCL
3
3
1:32.79
22.
69
Hiske HULZINGA
SCT
4
4
1:35.39
23.
133
Yteke SOEPBOER
TRL
5
5
1:35.64
24.
16
Lindsey EIJGERMANS
HVHW
6
6
1:35.72
Final, Groep 5
25.
68
Michelle VAN DER WOUDE
SCT
1
1
1:37.85
26.
88
Zoè DE ESCH
STG
2
2
1:38.75
27.
89
Jasmijn WESTRA
STG
3
3
1:45.48
28.
36
Jalina SCHIPPERS
IJA
4
4
2:05.50
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters