Events
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-2 / JUNIOR CHALLENGE - Hasselt, Belgium - 29-31 October 2021
 
Quarter Finals 1000 meter Women Junior B
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 15 skaters)
 Race 137, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.425 Lotte DONDERWINKEL  TRL1:45.769Q
2.115 Lou DUPUIS  RPV1:47.614Q
3.521 Luna VAN POLEN  SVU1:47.674 
4.217 Natascha LINDENSKOV  SKS1:50.078
5.37 Silja GUSTAVS  ETR1:50.909
 Race 138, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.51 Federica COLA  BOR1:43.375Q
2.210 Robin KEPPELS  GO1:43.501Q
3.427 Lena SCHEEPSTRA  TRL1:44.818
4.35 Franziska ZANDER  ETR1:47.729
5.112 Blanche CARDINAL TREMBLAY  HVHW1:49.757
 Race 139, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Suze KINGMA  TRL1:46.205Q
2.23 Lola SUPIOT  CST1:48.959Q
3.319 Sophie WIBMER  SLI-    ADV
42 Margherita BETTI  CPPP
 Race 140, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.328 Berenice COMBY  USO1:41.520Q
2.114 Enni WIELSCH  MERC1:43.832Q
3.24 Iris KLEIWEG  DKIJV1:44.104
4.416 Thea JOHANSSON  SKS1:45.495
5.523 Aline Holbø DYRSET  TKK-    
 Race 141, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Katharina ULRICH  ECK1:46.004Q
2.322 Guro Samdahl MELHUUS  TKK1:46.046Q
3.28 Leoni HELLWIG  ETR1:49.887 
4.520 Heleen VAN DEN NOULAND  STA1:50.041
5.463 Irene VILLANI  CPP2:03.514
 Race 142, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.413 Kiek STRAATHOF  IHCL1:42.143Q
2.318 Katherine RĂ–SKENBLECK  SLI1:42.223Q
3.226 Sinne BROUWERS  TRL1:42.399
4.16 Helene PENSKY  ETR1:45.344


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Bioracer
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Sebra Sports
Engo
Skate-Tec
Impakt Sport