Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
PANNONIA OPEN 2022 - Budapest, Hungary - 7-9 January 2022
 
Quarter Final 1000 m JUNIOR MEN
 Race 251, Group 2     (1 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.337 GERECZE Adam Jozsef  FTC1:33.267 
2.2159 Tymofii KHOKHELKO  KYIV1:33.513
3.1139 Muhammed Melik CEBENAY  TUR1:34.170ADV
4.418 Ivaylo NEDYALKOV  ICP1:38.053
540 WU Jia Wei David  FTCP
 Race 252, Group 2     (2 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2162 Jonas DE JONG  NED1:34.815 
2.1160 Yaroslav MOROZOV  KYIV1:34.879
3.3103 Jacob OUWENEEL  NED1:35.549
4.5147 Kyrylo DATSYNA  KHV1:36.913
5.473 Ralfs BERZINS  JLSS1:38.670
 Race 253, Group 2     (3 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.257 SZILAGYI Abel  MTK1:39.130 
2.1116 Noah VAN RIET  TRIAS1:39.310
3.3148 Rostyslav LEONTENKO  KHV1:39.882
4.486 Gustavs KRUZBERGS  SPARS1:43.120
5.514 Ivan DONCHEV  ICPP
 Race 254, Group 2     (4 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2109 Jeroen WILHELM  NED1:30.467 
2.184 Valters KANBERGS  SPARS1:33.682
3.3117 Emiel SCHEEPSTRA  TRIAS1:34.750
4.5124 Vid GAL  CEL1:41.471
5.489 Ernestas CECH  VMSCP
 Race 255, Group 2     (5 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.578 Maris Janis STERNMANIS  JLSS1:37.565 
2.177 Gleb SKUDIAKOV  JLSS1:37.688ADV
3.219 Assen GYUROV  SCIS1:37.784
4.424 Jan KOVACIC  METEOR1:41.558
339 VEGI Daniel  FTCP
 Race 256, Group 2     (6 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.58 Aleyándro RIVERO MAERSCHALCK  STKG1:45.176 
2.333 Matej POPL  BZKP1:45.263
3.1125 Tibor KOMERICKI  CEL1:46.548
4.438 KESZTHELYI David  FTC1:50.635
258 ZHANG Yu Jie Dominik  MTKDNF
 Race 257, Group 2     (7 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2101 Daniel BROUWER  SVU1:43.658 
2.49 Fré VAN DAMME  STKG1:44.670
3.175 Karlis PASTORS  JLSS1:45.091
4.3140 Yusuf Bugra DEMIRTAS  TUR1:45.238
5.588 Danielius CECH  VMSC1:45.559
 Race 258, Group 2     (8 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.274 Linards Reinis LAIZANS  JLSS1:36.824 
2.316 Stefan-Alexander KUMURDJIEV  ICP1:36.912
3.155 KRAUSZ Armin  MTK1:37.500
4.5118 Jurre SYBRANDI  TRIAS1:37.946
5.485 Tomass KITOKS  SPARS1:39.220
 Race 259, Group 2     (9 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.117 Maxim MAXIMOV  ICP1:35.801 
2.276 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS1:38.270
3.365 OLTI Miklos Gabor  MTK1:41.060
4.525 Martin PRANTL  METEOR1:46.650
5.4104 Fabian RADT  DKIJVP
 Race 260, Group 2     (10 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.199 Mans BOSKAMP  NED1:33.049 
2.2149 Bohdan MOSHENSKYI  KHV1:36.591
3.466 SIPOS Dominik Tamas  MTK1:38.240
4.5150 Maksym TOPCHIL  KHV1:40.094
364 IMRE Patrik  MTKDNF
 Race 271, Group 1     (11 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.136 Gabriel VOLET  OAST1:30.510 
2.556 MAJOR Dominik  FTC1:30.565
3.4102 Steijn KOOPS  NED1:31.054
4.3146 Daniil BERGIN  KHV1:34.690
5.2108 Jari VAN POLEN  NEDP
 Race 272, Group 1     (12 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.415 Lubomir KALCHEV  ICP1:31.931 
2.153 GRANASZTOI Adam  FTC1:32.022
3.2100 Chris BRIJDER  SCT1:32.127
4.5127 Luka JASIC  SRB1:34.378
5.351 CZANK-VARGA Benjamin  MTKP
 Race 273, Group 1     (13 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.554 JASZAPATI Peter  SZKE1:30.081 
2.1106 Idse VAN BENTHUM  NED1:31.046
3.23 Warre VAN DAMME  STKG1:31.474
4.4107 Bas VAN DER VALK  SCT1:32.583
5.31 Warre NOIRON  BEL1:33.836
 Race 274, Group 1     (14 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4105 Stan RIJKSEN  NED1:35.346 
2.112 Mikita MIHDALIOU  VITOLI1:35.477
3.552 CSIZMADIA Mark  FTC1:35.509
4.3163 Leon VISSER  SVU1:35.918
5.22 Enzo PROOST  BEL1:37.319


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Impakt Sport
Engo
Bioracer
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Kilimanjaro
Sebra Sports