Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
PANNONIA OPEN 2022 - Budapest, Hungary - 7-9 January 2022
 
Semi Final 1000 m JUNIOR MEN
 Race 290, Group 7     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.564 IMRE Patrik  MTK1:39.443 
2.3104 Fabian RADT  DKIJV1:39.569
3.173 Ralfs BERZINS  JLSS1:39.774
4.288 Danielius CECH  VMSC1:39.989
439 VEGI Daniel  FTCP
 Race 291, Group 7     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.240 WU Jia Wei David  FTC1:39.710 
2.414 Ivan DONCHEV  ICP1:39.828
3.558 ZHANG Yu Jie Dominik  MTK1:40.036
4.185 Tomass KITOKS  SPARS1:42.546
5.389 Ernestas CECH  VMSC1:46.828
 Race 294, Group 6     (3 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1118 Jurre SYBRANDI  TRIAS1:38.573 
2.218 Ivaylo NEDYALKOV  ICP1:38.677
3.538 KESZTHELYI David  FTC1:38.882
4.3124 Vid GAL  CEL1:40.147
5.425 Martin PRANTL  METEOR1:42.592
 Race 295, Group 6     (4 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5140 Yusuf Bugra DEMIRTAS  TUR1:32.637 
2.1147 Kyrylo DATSYNA  KHV1:33.419
3.2150 Maksym TOPCHIL  KHV1:34.203
4.486 Gustavs KRUZBERGS  SPARS1:35.470
5.324 Jan KOVACIC  METEOR1:35.950
 Race 298, Group 5     (5 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2148 Rostyslav LEONTENKO  KHV1:35.043 
2.475 Karlis PASTORS  JLSS1:35.448
3.5125 Tibor KOMERICKI  CEL1:35.542
4.1117 Emiel SCHEEPSTRA  TRIAS1:36.199
5.365 OLTI Miklos Gabor  MTK1:36.911
 Race 299, Group 5     (6 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.255 KRAUSZ Armin  MTK1:42.735 
2.1103 Jacob OUWENEEL  NED1:42.808
3.319 Assen GYUROV  SCIS1:44.026
4.466 SIPOS Dominik Tamas  MTK1:44.492
 Race 302, Group 4     (7 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.316 Stefan-Alexander KUMURDJIEV  ICP1:31.543 
2.2160 Yaroslav MOROZOV  KYIV1:32.314
3.1159 Tymofii KHOKHELKO  KYIV1:32.864
4.476 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS1:33.461
 Race 303, Group 4     (8 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 Valters KANBERGS  SPARS1:36.292 
2.49 Fré VAN DAMME  STKG1:41.199
3.2149 Bohdan MOSHENSKYI  KHVP
3116 Noah VAN RIET  TRIASDNS
533 Matej POPL  BZKPP
 Race 306, Group 3     (9 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.199 Mans BOSKAMP  NED1:31.676 
2.317 Maxim MAXIMOV  ICP1:32.038
3.2162 Jonas DE JONG  NED1:32.867
4.68 Aleyándro RIVERO MAERSCHALCK  STKG1:32.957
5.477 Gleb SKUDIAKOV  JLSS1:33.397
6.557 SZILAGYI Abel  MTK1:44.420
 Race 307, Group 3     (10 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1109 Jeroen WILHELM  NED1:30.863 
2.3139 Muhammed Melik CEBENAY  TUR1:31.197
3.6101 Daniel BROUWER  SVU1:31.283
4.578 Maris Janis STERNMANIS  JLSS1:31.464
5.474 Linards Reinis LAIZANS  JLSS1:31.510
6.237 GERECZE Adam Jozsef  FTC1:32.396
 Race 310, Group 2     (11 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.352 CSIZMADIA Mark  FTC1:30.857 
2.5108 Jari VAN POLEN  NED1:30.907
3.1107 Bas VAN DER VALK  SCT1:31.101ADV
4.2146 Daniil BERGIN  KHV1:31.434
451 CZANK-VARGA Benjamin  MTKP
 Race 311, Group 2     (12 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1100 Chris BRIJDER  SCT1:33.405 
2.3127 Luka JASIC  SRB1:33.443
3.21 Warre NOIRON  BEL1:33.999
4163 Leon VISSER  SVUP
52 Enzo PROOST  BELP
 Race 314, Group 1     (13 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2106 Idse VAN BENTHUM  NED1:29.872 
2.415 Lubomir KALCHEV  ICP1:29.995
3.553 GRANASZTOI Adam  FTC1:30.324
4.136 Gabriel VOLET  OAST1:31.030
5.33 Warre VAN DAMME  STKG1:31.128
 Race 315, Group 1     (14 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 JASZAPATI Peter  SZKE1:30.439 
2.256 MAJOR Dominik  FTC1:30.515
3.3102 Steijn KOOPS  NED1:30.658
4.512 Mikita MIHDALIOU  VITOLI1:30.713
5.4105 Stan RIJKSEN  NED1:33.442


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Engo
Kilimanjaro
Bioracer
Impakt Sport
Web-TV