Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS-2 (ABS-1)-JUNIOR CHALLENGE (JW-2) - Torino, Italy - 25-27 November 2022
Repechage QS 1500 meter Men AB
9 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 10 skaters)
Race 94, .. (1 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
43
Theo COLLINS
ALD
2:30.536
Q
2.
5
171
Clemens PFROPPER
GER
2:31.331
3.
3
150
Mathys FABER
TRL
2:31.335
4.
2
135
Anil DE VRIES
STB
2:56.221
ADV
5.
6
124
Aaron Van Quang PIETROBONO
SES
-
4
108
Nicolai BJERKE
OSK
YC
Race 95, .. (2 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
163
Massimiliano PICCHIARELLI
VGT
2:34.511
Q
2.
4
59
Noah VAN RIET
KTTN
2:34.727
3.
1
20
Gabriel MATURI PADOVANI
CPP
2:35.895
4.
5
95
Elliot BAKER
NIRC
2:39.591
5.
6
164
Sebastian CAPONE
VGT
2:42.275
ADV
3
60
Jurre SYBRANDI
KTTN
P
Race 96, .. (3 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
118
Ihan YOO
SAIR
2:26.855
Q
2.
2
16
Alex MAESTRI
BOR
2:30.138
3.
5
93
Willem MURRAY
NIRC
2:31.904
4.
3
162
Alessandro PICCHIARELLI
VGT
2:32.556
5.
6
98
Evan LEEUWIS
NSV
2:36.054
6.
4
138
Larsen CASUBOLO
STKG
-
Race 97, .. (4 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
32
Jonathan RÖSKENBLECK
GER
2:26.771
Q
2.
1
105
Eirik ANDERSEN
OSK
2:26.905
3.
6
123
Pietro GERVASONI
SES
2:27.421
4.
3
146
Jonas DE JONG
RTCM
2:27.607
5.
4
97
Max KLEINRENSINK
NSV
2:28.143
6.
5
94
Arty CLAREY
NIRC
2:33.057
Race 98, .. (5 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
160
Simon BASTIER
USO
2:23.306
Q
2.
2
21
Federico IORIATTI
CPP
2:24.298
3.
5
15
Daniele COLA
BOR
2:25.630
4.
3
77
Timo VALENTIJN
KTTZW
2:26.102
5.
4
92
Isaac RAIZADA
NIRC
2:26.279
6.
6
4
Mathis PAICHEUR
ASMB
-
Race 99, .. (6 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
58
Niels BERGSMA
KTTN
2:26.887
Q
2.
2
158
Franck Edward Julien TEKAM
USO
2:28.134
3.
6
13
Marco COMENSOLI
BOR
2:28.326
4.
4
119
Daniele ZAMPEDRI
SCP
2:28.899
5.
3
37
Rafael SCHLOSSARECK
GER
2:31.811
6.
5
5
Lucas ROSSETTI
ASMB
2:42.195
Race 100, .. (7 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
75
Jacob OUWENEEL
KTTZW
2:26.413
Q
2.
2
161
Francesco PICCO
VGT
2:26.819
3.
4
107
Tinius RAMBØL ALME
OSK
2:28.022
4.
5
151
Robin METZ
TRL
2:30.058
5.
6
61
Emiel SCHEEPSTRA
KTTN
-
ADV
1
137
Fré VAN DAMME
STKG
P
Race 101, .. (8 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
103
Miika KLEVSTUEN
OSK
2:26.196
Q
2.
2
73
Brian BOER
KTTZW
2:26.600
3.
4
170
Lukas KOBUCH
GER
2:31.261
4.
3
36
Emil KOCH
GER
2:32.979
5.
6
125
Alessandro BUCCELLINI
SES
2:33.751
6.
5
179
Joseph ARMSTRONG
ALD
2:36.569
Race 102, .. (9 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
45
Warre NOIRON
IDA
2:29.798
Q
2.
1
136
Aleyándro RIVERO MAERSCHALCK
STKG
2:29.950
3.
6
14
Ezio BONUTTI
BOR
2:30.066
4.
3
106
Linus August RISNES
OSK
2:30.232
5.
4
122
Kai-Arne OTTENHOFF
SCT
2:33.382
5
145
Daniel BROUWER
RTCM
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters