Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS-3 (CD-2) - Hasselt, Belgium - 9-11 December 2022
Heats 777 meter Women Junior D
8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
Race 144, Group 1 (1 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
89
Giulia MARELLI
SES
1:22.869
Q
2.
3
123
Sanne BRINKSMA
TRL
1:25.041
Q
3.
4
48
Annika OUWENEEL
IHCL
1:27.669
4.
2
35
Klara ZOSCHKE
EVD
1:30.221
Race 145, Group 1 (2 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
77
Sara VAN DE POL
SCT
1:20.095
Q
2.
1
114
Femke VENEMA
SVU
1:20.632
Q
3.
3
124
Yteke SOEPBOER
TRL
1:23.328
4.
4
101
Lobke VAN BENTHUM
STB
1:53.448
Race 146, Group 1 (3 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
13
Isra GHARSALLAOUI
CGALE
1:24.794
Q
2.
2
121
Yente BROUWERS
TRL
1:25.594
Q
3.
3
78
Michelle VAN DER WOUDE
SCT
1:28.552
4.
4
47
Fabiènne VAN DER VELDT
IHCL
1:28.654
Race 147, Group 1 (4 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
64
KISS-GEBORA Flora
MTK
1:20.404
Q
2.
2
60
Fleur HARTVELD
IJVZ
1:21.806
Q
3.
3
45
Ief STRAATHOF
IHCL
1:24.006
4.
5
25
Amelie LANG
ETR
1:29.054
5.
4
58
Juliette VAN RHEE
IJA
1:43.338
Race 148, Group 1 (5 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
34
Yelyzaveta SOLOVIOVA
KHV
1:22.664
Q
2.
2
76
Esther DROST
SCT
1:22.908
Q
3.
3
115
Tinne BOLSIUS
SVU
1:24.833
4.
4
46
Maartje TOORNVLIET
IHCL
1:29.546
5.
5
27
Jette TCHON
ETR
1:41.150
Race 149, Group 1 (6 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
120
Lana SCHIPHOF
TRL
1:22.784
Q
2.
2
43
Sterre DE WILDE
IDA
1:23.176
Q
3.
3
122
Lyncke KLAVER
TRL
1:24.343
4.
4
80
Noortje KAPPERS
SCT
1:39.230
Race 150, Group 1 (7 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
119
Janna Wietske VAN DER ENDE
TRL
1:22.067
Q
2.
2
111
Tilde DE VRIENDT
STKG
1:22.524
Q
3.
3
107
Mijke LAMMERS
STH
1:23.620
4.
4
24
Greta HÄUPL
ETR
1:26.661
5.
5
79
Jente VAN DER HEIDE
SCT
1:26.800
Race 151, Group 1 (8 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
59
Fleur ALKEMADE
IJVZ
1:21.654
Q
2.
2
90
Rachele Yara DOLCI
SES
1:24.526
Q
3.
3
57
Jelka VAN KRANENBURG
IJA
1:24.974
4.
5
26
Marie BRÜMMER
ETR
1:25.640
5.
4
81
Zoè DE ESCH
SCT
-
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters