Events
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Hasselt Speculaascup
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL LEAGUE NORWAY CUP 2 - OSLO OPEN - Oslo, Norway - 3-4 December 2022

Overall Classification Special Olympics
RankNameAffil
1. Maiken Nerstad GUNDERSON  OSK
2. Julia HEKNE  TKK
3. Johanne BERG  OSK
4. Lise Katrin JENSEN  OSK
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Recruit
RankNameAffil
1. Felix Bjørge SKAGSOSET  HER
2. Eirik BERGERSEN  HER
3. Tobias LANGSEID  HER
4. Leonardo BOFF MOTA  TKK
5. Hilde SOLGÅRD  OSK
6. Edvin SKOLEM  HBSK
Overall Classification
333 meter | 111 m | 500 meter
 
 
Overall Classification Intermediate
RankNameAffil
1. Sunniva Haug JOHANNESEN  OSK
2. Axel Haartsen NJØS  OSK
3. Peder esekiel KLEVEN-SKRETTINGLAND  HER
4. Ella WOTHERSPOON  OSK
5. Maximilian MELAND  HER
6. Bastian hagen BOLDINGH  OSK
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Elite
RankNameAffil
1. Eirik ANDERSEN  OSK
2. Linus August RISNES  OSK
3. Tinius RAMBØL ALME  OSK
4. Harmen LAMMERS  STH
5. Miika KLEVSTUEN  OSK
6. Nicolai BJERKE  OSK
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 3000 M SF
 
 
Overall Classification Masters
RankNameAffil
1. Espen KARLSRUD  TKK
2. Eirik GÅSEIDNES  OSK
3. Bjorn FJELNSETH  TKK
4. Jens Kjesbu JOHANNESSEN  TKK
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 3000 M SF
 
 
Overall Classification Women Junior C-B
RankNameAffil
1. Amalie Haugerud TEIG  OSK
2. Anne Sofie Knutsen BIRKEDAL  OSK
3. Jenny Skjæveland SOLHAUG  SSK
4. Emmeline BERENTSEN  OSK
5. Nola KVARME  OSK
6. Pernille SKOLEM  HBSK
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 m SF
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Web-TV
Impakt Sport
Bioracer
Sebra Sports
Engo
Skate-Tec
Eraton