Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
PANNONIA OPEN - Budapest, Hungary - 6-8 January 2023
Heats 1000 m JUNIOR WOMEN
Race 50, Group 1 (1 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
22
NOGRADI Panka
FTC
1:51.875
2.
1
79
Tamara TOKAROVA
PRK
1:51.940
3.
4
48
Laura PETROVICA
SPARS
1:52.295
4.
5
83
Michaela IZAROVÁ
SKMA
1:54.379
5.
2
7
Lotta VAN HERCK
IDA
1:56.099
Race 51, Group 1 (2 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
64
Anna FALKOWSKA
JUV
1:39.111
2.
5
21
DOBRAN Flora
FTC
1:39.233
3.
4
82
Emma HYMPÁNOVÁ
SKMA
1:40.485
4.
2
42
Paula EKERTE
JLSS
1:45.224
3
54
Indre MILAKNYTE
SSC
DNS
Race 52, Group 1 (3 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
65
Ada MAJEWSKA
JUV
1:46.172
2.
2
25
TOTH Eszter
FTC
1:46.249
3.
4
58
Sinne BROUWERS
TRIAS
1:47.800
4.
5
49
Alina USATOVA
SPARS
1:49.004
5.
1
13
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
1:52.501
Race 53, Group 1 (4 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
106
Yelyzaveta SYDORKO
KYIV
1:44.175
2.
3
63
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
1:44.228
3.
5
89
Myroslava SELIUKOVA
KHV
1:44.741
4.
2
19
SZOCS Monika Nikolett
FTC
1:47.806
5.
4
46
Veronika IGOSINA
SPARS
1:49.429
Race 54, Group 1 (5 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
26
VEGI Diana Laura
FTC
1:42.791
2.
1
18
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
1:44.357
3.
4
45
Daniela ANIKEVICA
SPARS
1:46.148
4.
5
43
Ance GROSBERGA
JLSS
1:46.247
5.
3
53
Gabija ASTRAUSKAITE
SSC
2:01.253
Race 55, Group 1 (6 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
24
SZIGETI Dora
MTK
1:45.503
2.
4
47
Anna JANSONE
SPARS
1:45.813
3.
5
88
Svitlana REPETSKA
KHV
1:45.909
4.
2
66
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
1:46.927
5.
1
75
Dina SPAN
CEL
1:49.114
Race 56, Group 1 (7 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
67
Michalina WAWER
GIZ
1:39.824
2.
4
105
Oleksandra SHAPRAN
KYIV
1:40.101
3.
1
74
Alyssa Jing Ying POK
SGP
1:41.858
4.
5
35
SOMODI Luca
SZKE
1:43.008
3
55
Kotryna SOKOLOVSKYTE
SSC
DNS
Race 57, Group 1 (8 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
23
SCHONBORN Melinda
MTK
1:38.774
2.
1
104
Kseniya ADAMENKO
KYIV
1:38.875
3.
5
59
Suze KINGMA
TRIAS
1:42.084
4.
2
87
Veronika KREMER
KHV
1:42.455
5.
3
60
Liliana ALBANSKA
AZSO
1:46.084
Repechage Qf 1000 m JUNIOR WOMEN
Race 158, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
49
Alina USATOVA
SPARS
1:50.303
2.
1
45
Daniela ANIKEVICA
SPARS
1:50.394
3.
3
19
SZOCS Monika Nikolett
FTC
1:50.493
4.
2
58
Sinne BROUWERS
TRIAS
2:17.914
ADV
5
53
Gabija ASTRAUSKAITE
SSC
P
Race 159, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
89
Myroslava SELIUKOVA
KHV
1:40.029
2.
4
43
Ance GROSBERGA
JLSS
1:41.639
3.
1
87
Veronika KREMER
KHV
1:42.404
4.
3
60
Liliana ALBANSKA
AZSO
1:42.928
5.
5
13
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
1:52.154
Race 160, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
66
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
1:41.786
2.
1
88
Svitlana REPETSKA
KHV
1:42.153
3.
4
83
Michaela IZAROVÁ
SKMA
1:42.841
4.
5
7
Lotta VAN HERCK
IDA
1:46.867
5.
3
48
Laura PETROVICA
SPARS
P
Race 161, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
59
Suze KINGMA
TRIAS
1:44.886
2.
2
35
SOMODI Luca
SZKE
1:45.285
3.
4
75
Dina SPAN
CEL
1:45.420
4.
3
42
Paula EKERTE
JLSS
1:45.602
5.
5
46
Veronika IGOSINA
SPARS
1:45.850
Repechage Sf 1000 m JUNIOR WOMEN
Race 169, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
88
Svitlana REPETSKA
KHV
1:40.501
2.
1
89
Myroslava SELIUKOVA
KHV
1:40.625
3.
3
87
Veronika KREMER
KHV
1:40.767
4.
5
49
Alina USATOVA
SPARS
1:41.295
5.
4
35
SOMODI Luca
SZKE
1:44.692
Race 170, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
66
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
1:38.989
2.
5
58
Sinne BROUWERS
TRIAS
1:39.353
3.
1
43
Ance GROSBERGA
JLSS
1:42.214
4.
3
59
Suze KINGMA
TRIAS
1:42.404
5.
4
45
Daniela ANIKEVICA
SPARS
1:43.012
Quarter Final 1000 m JUNIOR WOMEN
Race 173, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
26
VEGI Diana Laura
FTC
1:39.435
2.
3
63
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
1:39.469
3.
5
88
Svitlana REPETSKA
KHV
1:39.738
4.
4
18
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
1:43.017
5.
2
106
Yelyzaveta SYDORKO
KYIV
P
Race 174, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
67
Michalina WAWER
GIZ
1:40.092
2.
5
66
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
1:40.169
3.
3
24
SZIGETI Dora
MTK
1:40.441
4.
4
47
Anna JANSONE
SPARS
1:40.618
5.
2
105
Oleksandra SHAPRAN
KYIV
1:45.225
Race 175, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
104
Kseniya ADAMENKO
KYIV
1:37.567
2.
4
22
NOGRADI Panka
FTC
1:38.542
3.
3
82
Emma HYMPÁNOVÁ
SKMA
1:39.779
4.
1
23
SCHONBORN Melinda
MTK
P
5
79
Tamara TOKAROVA
PRK
P
Race 176, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
25
TOTH Eszter
FTC
1:38.239
2.
4
65
Ada MAJEWSKA
JUV
1:38.283
3.
1
64
Anna FALKOWSKA
JUV
1:38.389
4.
2
21
DOBRAN Flora
FTC
1:38.571
5.
3
74
Alyssa Jing Ying POK
SGP
1:43.033
Semi Final 1000 m JUNIOR WOMEN
Race 183, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
65
Ada MAJEWSKA
JUV
1:36.057
2.
1
25
TOTH Eszter
FTC
1:36.263
3.
3
64
Anna FALKOWSKA
JUV
1:36.701
4.
5
66
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
1:36.781
5.
4
26
VEGI Diana Laura
FTC
1:36.898
Race 184, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
67
Michalina WAWER
GIZ
1:36.612
2.
2
22
NOGRADI Panka
FTC
1:38.137
3.
4
88
Svitlana REPETSKA
KHV
1:59.440
ADV
4.
1
104
Kseniya ADAMENKO
KYIV
-
ADV
3
63
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
P
Final 1000 m JUNIOR WOMEN
Race 188, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
48
Laura PETROVICA
SPARS
1:54.246
2.
3
13
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
1:54.851
3.
1
46
Veronika IGOSINA
SPARS
1:54.964
4.
2
7
Lotta VAN HERCK
IDA
1:55.065
Race 190, Group 7 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
83
Michaela IZAROVÁ
SKMA
1:40.775
2.
5
19
SZOCS Monika Nikolett
FTC
1:40.940
3.
3
75
Dina SPAN
CEL
1:41.064
4.
2
60
Liliana ALBANSKA
AZSO
1:42.859
5.
4
42
Paula EKERTE
JLSS
1:43.801