Events
Oslo Open
Hasselt StarClass
Almaty Worldcup-3
Dresden Worldcup-5
Almaty Worldcup-4
Gdansk-EC
Friuli EYOF
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Heerenveen StarClass
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
HUTSPOT CUP 4TH - Leiden, Netherlands - 1 October 2022
 
Finale 2000 m Relay Relay
 Race 77, Groep 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.218 SCT jongens 1  3:38.66
 67Otte HILARIDES
 78Stefan EVERTS
 79Jurre NAUTA
 80Lucien DE ESCH
2.120 SCT jongens 2  4:02.37
 68Edo HOEKSTRA
 69Niels EVERTS
 70Jelte VAN HASKERA
 81Rick VAN DE POL
3.414 IHCL jongens 3  4:09.00
 17Stijn REINDERS
 40Joris TOORNVLIET
 41Gabriël DE HAAN
 42Hugo KOPER
31 Trias 1 jongens  P
 103Ingmar CARPENTER
 104Bjorn SCHIPHOF
 115Lars DIJCK
 116Thies LOOIJENGA
521 IJA jongens  YC
 44Kylian VAN KRANENBURG
 47Tobias VAN KRANENBURG
 51Daan VAN HOUTEN
 52Aaron SIMONS
 Race 78, Groep 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Trias 1 meisjes  3:28.47
 107Neeltsje DE BOER
 108Lana SCHIPHOF
 110Yente BROUWERS
 111Kailey VAN DER VEEN
2.417 SCT meisjes 1  3:49.00
 71Esther DROST
 72Djoeke SCHMITZ
 73Sara VAN DE POL
 74Jente VAN DER HEIDE
3.28 YVZ meisjes  3:52.91
 54Tirza STENNEKE
 55Fleur ALKEMADE
 56Fleur HARTVELD
 57Iris SMITS
39 IHCL meisjes 1  P
 21Annika OUWENEEL
 22Maartje TOORNVLIET
 36Ief STRAATHOF
 37Fabiènne VAN DER VELDT
522 IJA meisjes  P
 46Fleur VAN DER KNAAP
 48Jelka VAN KRANENBURG
 49Jalina-Marjet SCHIPPERS
 50Anouk BERGMAN
 Race 79, Groep 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.37 DKYV meisjes  3:54.88
 3Maud VAN COEVORDEN
 4Isis VAN ETTEN
 5Dieuwertje LEHMANN
 6Lotte JANSSEN
2.523 STA mixed  4:19.53
 84Kayleigh STRUNKS
 85Kees DE GROOTE
 86Merel MORAAL
 87Ruud DE GROOTE
3.219 SCT meisjes 2  4:26.72
 65Sigrid VAN ES
 75Michelle VAN DER WOUDE
 76Lysanne VAN DER VAART
 77Zoè DE ESCH
112 IHCL meisjes 2  P
 23Larissa REINDERS
 24Juup STRAATHOF
 27Fenne VALENTIJN
 38Kiki SZABO
411 IHCL meisjess 3  P
 25Lise HOLKERS
 26Elena LINSE
 28Isolde ONG
 39Mijntje JUFFERMANS
 Race 80, Groep 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.23 Trias mixed 1  4:11.15
 102Manou WALTA
 105Jurjen KRAMER
 106Rick STELLINGWERF
 112Lyncke KLAVER
2.46 SVU mixed  4:12.65
 97Tinne BOLSIUS
 98Loek TER HART
 99Ids CREBAS
 118Marleen MALENSTEIN
3.315 HVHW mixed 1  4:18.43
 9Jippe ALSEMGEEST
 14Hessel VELDHUIZEN
 15Augustine KAPER
 16Mathieu VAN DER HORST
4.110 IHCL mixed1  5:12.88
 29Liese VAN DER LAAN
 30Vivienne BODIJN
 31Mia SCARGO
 35Jort VAN VONDEL
 Race 81, Groep 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.35 NSV mixed  4:54.28
 60Laurens VAN DER VLIST
 62Fedde BENNINK
 63Jitske BENNINK
 64Luc ARNS
2.24 Trias mixed 2  5:01.72
 100Brecht DIJKSTRA
 101Jouke Entsje VAN DER ENDE
 113Dautsen VAN DER MEER
 114Louise BOUMA
3.116 HVHW mixed 2  5:46.59
 10Celine VAN LAAR
 11Quinten KOHLER
 12Roell KOHLER
 13Ellen GOVAERT
4.413 IHCL jongens 2  6:17.75
 18Pepijn REINDERS
 32Miel JUFFERMANS
 33Marijn SCHOUTEN
 34Dorian DE HAAN


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Bioracer
Sebra Sports
Eraton
Engo
Skate-Tec
Web-TV
Impakt Sport