Events
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Hasselt Speculaascup
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
HUTSPOT CUP 4TH - Leiden, Netherlands - 1 October 2022
 
Halve Finales 500 meter Junior D Meisjes
  3 Races (the best skater of each race qualifies for the Finale, total 5 skaters)
 Race 40, Groep 3     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.157 Iris SMITS  IJVZ58.68Q
2.277 Zoè DE ESCH  SCT59.77
3.46 Lotte JANSSEN  DKIJV1:06.12
4.358 Elin LAMAIN  IJVZ1:08.25
5.550 Anouk BERGMAN  IJA1:22.06
 Race 41, Groep 3     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.192 Jasmijn WESTRA  STG59.80Q
2.449 Jalina SCHIPPERS  IJA1:00.86 
3.286 Merel MORAAL  STA1:05.84
4.3114 Louise BOUMA  TRL1:08.41
5.538 Kiki SZABO  IHCL1:12.90
 Race 42, Groep 3     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2118 Marleen MALENSTEIN  SVU1:02.02Q
2.1113 Dautsen VAN DER MEER  TRL1:03.11
3.363 Jitske BENNINK  NSV1:03.96
4.439 Mijntje JUFFERMANS  IHCL1:04.37
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Finale, total 5 skaters)
 Race 43, Groep 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.137 Fabiènne VAN DER VELDT  IHCL56.83Q
2.297 Tinne BOLSIUS  SVU57.21Q
3.489 Lobke VAN BENTHUM  STB57.31 
4.515 Augustine KAPER  HVHW1:00.66
5.374 Jente VAN DER HEIDE  SCT-    
 Race 44, Groep 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.236 Ief STRAATHOF  IHCL55.68Q
2.193 Mijke LAMMERS  STH55.74Q
3.575 Michelle VAN DER WOUDE  SCT55.84
4.3112 Lyncke KLAVER  TRL57.69
5.476 Lysanne VAN DER VAART  SCT1:01.50
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Finale, total 5 skaters)
 Race 45, Groep 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.172 Djoeke SCHMITZ  SCT51.08Q
2.2107 Neeltsje DE BOER  TRL51.14Q
3.371 Esther DROST  SCT51.39
4.4110 Yente BROUWERS  TRL53.07
5.5111 Kailey VAN DER VEEN  TRL55.16
 Race 46, Groep 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.155 Fleur ALKEMADE  IJVZ50.24Q
2.3108 Lana SCHIPHOF  TRL51.50Q
3.273 Sara VAN DE POL  SCT51.92 
4.448 Jelka VAN KRANENBURG  IJA54.68
5.556 Fleur HARTVELD  IJVZ54.93


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Impakt Sport
Engo
Eraton
Web-TV
Bioracer
Sebra Sports
Kilimanjaro