Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
Heats 1000 m JUNIOR C BOYS
Race 222, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
8
Adrian CHANCHEV
ICP
1:44.319
2.
5
140
Ádám SZIGYÁRTÓ
SCMC
1:45.395
3.
3
72
ÁLDOTT Gergely
FTC
1:49.523
4.
1
34
Karlo ?ULI?
METEOR
2:03.914
5.
2
118
BARSI Dorián
TDKE
2:13.576
Race 223, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
10
Nikolas TOSKOV
ICP
1:47.327
2.
2
73
HEGED?S Soma
FTC
1:47.646
3.
3
119
PAP Csanád
TDKE
1:48.796
4.
4
60
SZABÓ Levente
DSI
1:49.198
Race 224, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
9
Presiyan MAXIMOV
ICP
1:42.576
2.
2
160
Marek HARKABUS
PRK
1:43.196
3.
4
59
NAGY János
DSI
1:44.978
4.
1
52
Sanel MUZAFEROVIC
SLIC
2:00.646
Final 1000 m JUNIOR C BOYS
Race 237, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
52
Sanel MUZAFEROVIC
SLIC
1:56.007
2.
3
118
BARSI Dorián
TDKE
1:58.605
3.
2
34
Karlo ?ULI?
METEOR
2:06.092
Race 239, Group 2 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
73
HEGED?S Soma
FTC
1:43.816
3
2.
1
59
NAGY János
DSI
1:45.692
2
3.
5
72
ÁLDOTT Gergely
FTC
1:46.520
1
4.
3
119
PAP Csanád
TDKE
1:48.191
5.
4
60
SZABÓ Levente
DSI
1:48.399
Race 241, Group 1 (3 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
9
Presiyan MAXIMOV
ICP
1:48.388
34
2.
3
8
Adrian CHANCHEV
ICP
1:48.548
21
3.
2
160
Marek HARKABUS
PRK
1:49.458
13
4.
5
10
Nikolas TOSKOV
ICP
1:49.591
8
5.
4
140
Ádám SZIGYÁRTÓ
SCMC
2:05.409
5
Distance Classification 1000 m JUNIOR C BOYS
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
9
Presiyan MAXIMOV
ICP
1
34
1|1
1:42.576
2.
8
Adrian CHANCHEV
ICP
2
21
1|2
1:44.319
3.
160
Marek HARKABUS
PRK
3
13
2|3
1:43.196
4.
10
Nikolas TOSKOV
ICP
4
8
1|4
1:47.327
5.
140
Ádám SZIGYÁRTÓ
SCMC
5
5
2|5
1:45.395
Final, Group 2
6.
73
HEGED?S Soma
FTC
1
3
2|1
1:43.816
7.
59
NAGY János
DSI
2
2
3|2
1:44.978
8.
72
ÁLDOTT Gergely
FTC
3
1
3|3
1:46.520
9.
119
PAP Csanád
TDKE
4
3|4
1:48.191
10.
60
SZABÓ Levente
DSI
5
4|5
1:48.399
Final, Group 3
11.
52
Sanel MUZAFEROVIC
SLIC
1
4|1
1:56.007
12.
118
BARSI Dorián
TDKE
2
5|2
1:58.605
13.
34
Karlo ?ULI?
METEOR
3
4|3
2:03.914
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters