Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA SERIES 2, SOFIA OPEN - Sofia, Bulgaria - 25-27 November 2022
Overall Classification JUNIOR F
Rank
Name
Affil
1.
Lachezar STOYANOV
SCIS
2.
Viola Veronika L?RINCZI MÁTÉFI
SCMC
3.
Dorka EROSS
ISK
4.
GÁRDIÁN Borbála Szonja
TKKSE
Overall Classification
500 m
|
222 m
|
333 m
Overall Classification JUNIOR E GIRLS
Rank
Name
Affil
1.
Damla ABDÜRREZZAK
TUR
2.
Duru ÇUVALCI
TUR
3.
VUKOVIC Nadja
SZKE
4.
Amalia IMREH
ISK
5.
Maria HADZHIEVA
ICP
6.
Cynthia CAIA
ISK
Overall Classification
777 m
|
333 m
|
500 m
Overall Classification JUNIOR E BOYS
Rank
Name
Affil
1.
Muhammed ÇUKAN
TUR
2.
Viktor DONCHEV
ICP
3.
Do?ay Ali GÜNAL
TUR
4.
Balázs L?RINCZI MÁTÉFI
SCMC
5.
Kuzey OKAN
TUR
6.
Marton Andor BEJAN
ISK
Overall Classification
777 m
|
333 m
|
500 m
Overall Classification JUNIOR D GIRLS
Rank
Name
Affil
1.
Defne ÇI?DEM
APSK
2.
Aylin MUMCU
EGSK
3.
Sofija RODIC
INLINE
4.
Elzem TA?
TUR
5.
Sofija SELEZNOVA
SPARS
6.
Kateryna MOISIEIEVA
KHV
Overall Classification
1000 m
|
500 m
|
777 m
Overall Classification JUNIOR D BOYS
Rank
Name
Affil
1.
Yusuf Miraç ULUDA?
PAL
2.
ARENDAS Mihaly
SZKE
3.
Ilyas KARADAG
PAL
4.
Antons KITOKS
SPARS
5.
Renee KOPRIVNJAK
METEOR
6.
Arpad CSISZER
ISK
Overall Classification
1000 m
|
500 m
|
777 m
Overall Classification JUNIOR C GIRLS
Rank
Name
Affil
1.
MOLNAR Reka
FTC
2.
HALTRICH Luca
TDKE
3.
Derya KARADAG
PAL
4.
Lea POPOVICOVA
SKMA
5.
NAGY Reka
FTC
6.
Kamilla SALMINA
SPARS
Overall Classification
1500 m
|
500 m
|
1000 m
Overall Classification JUNIOR C BOYS
Rank
Name
Affil
1.
JANCSÓ Zalán
TKKSE
2.
Maksims SOLEICUKS
SPARS
3.
Mehmet Talha YILDIZ
NAR
4.
DERDAK Akos
FTC
5.
MOLNAR Borisz Z.
FTC
6.
Muhammet Do?ukan ERDO?AN
KGSK
Overall Classification
1500 m
|
500 m
|
1000 m
Overall Classification JUNIOR WOMEN
Rank
Name
Affil
1.
Michaela PETROVA
ICP
2.
Kotryna SOKOLOVSKYTE
SSC
3.
Gabija ASTRAUSKAITE
SSC
4.
Nóra BARTA
ISK
5.
Sonya STOYANOVA
SCIS
6.
Niya PETSEVA
SCIS
Overall Classification
1500 m
|
500 m
|
1000 m
Overall Classification JUNIOR MEN
Rank
Name
Affil
1.
Stefan-Alexander KUMURDJIEV
ICP
2.
Maxim MAXIMOV
ICP
3.
Valters KANBERGS
SPARS
4.
Ivan DONCHEV
ICP
5.
Danielius CECH
SSC
6.
Assen GYUROV
SCIS
Overall Classification
1500 m
|
500 m
|
1000 m
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters