Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
JUNIOR EUROPA CUP FINAL - Munchen, Germany - 4-6 March 2011
Heats 1500 meter Men Junior C
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 12, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
52
VARNYÚ Alex
HUN
2:33.038
Q
2.
3
24
Yoann MARTINEZ
FRA
2:33.130
3.
2
72
Marco GIORDANO
ITA
2:34.306
4.
1
89
Dylan HOOGERWERF
NED
2:39.866
5.
4
112
Kamil MOCZULSKI
POL
3:15.442
Race 13, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
40
Felix SPIEGL
GER
2:37.334
Q
2.
3
91
Mylan ELZINK
NED
2:37.658
3.
1
53
FARKAS Tamas
HUN
2:41.326
4.
5
117
Robert TIMAR
ROU
2:45.369
5.
2
111
Wojciech KAMIENSKI
POL
2:58.096
Race 14, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
116
Emil IMRE
ROU
2:31.741
Q
2.
1
90
Dennis KRUYSWIJK
NED
2:31.941
3.
4
110
Rafal KILUK
POL
2:33.218
4.
2
17
Darko SMOGAR
CRO
2:36.133
5.
6
41
Leon KAUFMANN-LUDWIG
GER
3:08.382
ADV
3
71
Milan GRUGNI
ITA
P
Final 1500 meter Men Junior C
Race 43, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
71
Milan GRUGNI
ITA
2:46.453
2.
1
111
Wojciech KAMIENSKI
POL
2:46.593
3.
2
112
Kamil MOCZULSKI
POL
2:46.869
Race 44, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
72
Marco GIORDANO
ITA
2:32.718
2.
7
41
Leon KAUFMANN-LUDWIG
GER
2:33.000
3.
5
53
FARKAS Tamas
HUN
2:33.295
4.
4
89
Dylan HOOGERWERF
NED
2:34.269
5.
6
117
Robert TIMAR
ROU
2:35.967
6.
3
17
Darko SMOGAR
CRO
2:37.801
7.
1
110
Rafal KILUK
POL
3:14.895
Race 56, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
52
VARNYÚ Alex
HUN
2:27.235
34
2.
1
116
Emil IMRE
ROU
2:27.488
21
3.
5
40
Felix SPIEGL
GER
2:27.541
13
4.
2
90
Dennis KRUYSWIJK
NED
2:27.659
8
5.
4
24
Yoann MARTINEZ
FRA
2:29.694
5
6.
6
91
Mylan ELZINK
NED
2:36.096
3
Distance Classification 1500 meter Men Junior C
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
52
VARNYÚ Alex
HUN
1
34
1|1
2:27.235
2.
116
Emil IMRE
ROU
2
21
2|1
2:27.488
3.
40
Felix SPIEGL
GER
3
13
3|1
2:27.541
4.
90
Dennis KRUYSWIJK
NED
4
8
4|2
2:27.659
5.
24
Yoann MARTINEZ
FRA
5
5
5|2
2:29.694
6.
91
Mylan ELZINK
NED
6
3
6|2
2:36.096
Final, Group 2
7.
72
Marco GIORDANO
ITA
1
1|3
2:32.718
8.
41
Leon KAUFMANN-LUDWIG
GER
2
2|A
2:33.000
9.
53
FARKAS Tamas
HUN
3
3|3
2:33.295
10.
89
Dylan HOOGERWERF
NED
4
4|4
2:34.269
11.
117
Robert TIMAR
ROU
5
5|4
2:35.967
12.
17
Darko SMOGAR
CRO
6
6|4
2:36.133
13.
110
Rafal KILUK
POL
7
7|3
2:33.218
Final, Group 3
14.
71
Milan GRUGNI
ITA
1
1|P
2:46.453
15.
111
Wojciech KAMIENSKI
POL
2
2|5
2:46.593
16.
112
Kamil MOCZULSKI
POL
3
3|5
2:46.869
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters