Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
COUPE DE FRANCE - Albertville, France - 31 October 2010
Heats 500 meter Categorie 2
Race 21, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
18
Cédric GLAUDA
OGCA
48.799
2.
1
21
Manon HUOT MARCHAND
ASMB
51.630
3.
3
26
Aurélie MONVOISIN
USF
52.925
4.
2
28
Julie CARPENTIER
CVGH
58.320
Race 22, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
17
Elodie KOUACHI
RPV
50.360
2.
1
23
Joel MARTIN
CSC
52.603
3.
2
30
Quentin FERCOQ
CVGH
1:22.803
4.
4
27
Ville QUENTIN
CGALE
1:31.040
Race 23, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
22
Ulysse AIRIEAU
CGALE
59.798
2.
2
19
Tifany HUOT MARCHAND
ASMB
51.391
3.
3
31
Yannis LABDAOUI
USF
52.388
4.
1
25
Grégory THENAULT
RPV
53.784
Race 24, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
24
Maryne DAFFINI
RPV
52.923
2.
1
20
Armand ROBIN
RPV
53.002
3.
4
32
Corentin FREMONT
USO
56.108
4.
2
29
Benjamin MORCAMP
CVGH
1:29.747
Final 500 meter Categorie 2
Race 31, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
18
Cédric GLAUDA
OGCA
48.722
1000
2.
2
17
Elodie KOUACHI
RPV
48.737
816
3.
3
22
Ulysse AIRIEAU
CGALE
50.166
666
4.
4
24
Maryne DAFFINI
RPV
51.389
543
Race 32, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
21
Manon HUOT MARCHAND
ASMB
52.035
443
2.
4
23
Joel MARTIN
CSC
52.859
362
3.
3
31
Yannis LABDAOUI
USF
53.093
295
4.
1
19
Tifany HUOT MARCHAND
ASMB
1:01.960
241
Race 33, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
26
Aurélie MONVOISIN
USF
53.241
196
2.
3
25
Grégory THENAULT
RPV
53.257
160
3.
2
20
Armand ROBIN
RPV
53.524
130
4.
4
32
Corentin FREMONT
USO
54.715
106
Race 34, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
30
Quentin FERCOQ
CVGH
52.068
86
2.
3
29
Benjamin MORCAMP
CVGH
54.339
70
3.
4
27
Ville QUENTIN
CGALE
55.198
57
4.
1
28
Julie CARPENTIER
CVGH
58.505
46
Distance Classification 500 meter Categorie 2
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
18
Cédric GLAUDA
OGCA
1
1000
1|1
48.722
2.
17
Elodie KOUACHI
RPV
2
816
2|1
48.737
3.
22
Ulysse AIRIEAU
CGALE
3
666
3|1
50.166
4.
24
Maryne DAFFINI
RPV
4
543
4|1
51.389
Final, Group 2
5.
21
Manon HUOT MARCHAND
ASMB
1
443
1|2
51.630
6.
23
Joel MARTIN
CSC
2
362
2|2
52.603
7.
31
Yannis LABDAOUI
USF
3
295
3|3
52.388
8.
19
Tifany HUOT MARCHAND
ASMB
4
241
4|2
51.391
Final, Group 3
9.
26
Aurélie MONVOISIN
USF
1
196
1|3
52.925
10.
25
Grégory THENAULT
RPV
2
160
2|4
53.257
11.
20
Armand ROBIN
RPV
3
130
3|2
53.002
12.
32
Corentin FREMONT
USO
4
106
4|3
54.715
Final, Group 4
13.
30
Quentin FERCOQ
CVGH
1
86
1|3
52.068
14.
29
Benjamin MORCAMP
CVGH
2
70
2|4
54.339
15.
27
Ville QUENTIN
CGALE
3
57
3|4
55.198
16.
28
Julie CARPENTIER
CVGH
4
46
4|4
58.320
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters