Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
POLAND OPEN - DANUBIA SERIES - Sanok, Poland - 7-9 October 2011
Heats 1500 m Junior B Men
Race 5, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
121
Rafal GRYCNER
STOCZ
2:37.444
2.
48
Wojciech KAMIENSKI
JUV
2:39.420
3.
105
Tamas RUSZ
ROU
2:39.582
4.
58
Adam STANISLAWOWSKI
JUV
2:40.559
5.
39
VIGH Dominik
HUN
2:47.375
6.
91
Dawid KOWALSKI
ORZEL
3:13.214
Race 6, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
103
István GÁL-ORAVECZ
ROU
2:41.887
2.
56
Rafal KILUK
JUV
2:42.958
3.
19
Daniel ZASTRYGOV
BUL
2:47.602
4.
126
Jakub JANOVCIK
SVK
2:49.431
5.
90
Jakub BAKALARZ
ORZEL
3:00.250
38
FARKAS Tamas
HUN
P
Race 7, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
73
Roberto PUKITIS
LAT
2:54.697
2.
145
Kamil MOCZULSKI
JUV
2:56.434
3.
150
Sergiy ANDRUSENKO
UKR
2:57.499
4.
37
CAKÓ Dávid
HUN
2:58.943
5.
156
Mateusz BOBKO
MOSIR
3:05.276
6.
59
Adam WOJCIULA
JUV
3:32.588
Race 8, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
148
Emil IMRE
ROU
2:45.080
2.
80
Darko SMOGAR
MET
2:45.379
3.
53
Pawel CZACZKOWSKI
JUV
2:45.401
4.
82
Michal PROKOP
BKN
3:01.517
5.
54
Bartosz JUDZICKI
JUV
3:19.958
9
Dzmitry STANKEVICH
BLR
P
Semi Final 1500 m Junior B Men
Race 23, Group 2 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
82
Michal PROKOP
BKN
2:40.545
2.
39
VIGH Dominik
HUN
2:44.792
3.
156
Mateusz BOBKO
MOSIR
2:55.085
4.
58
Adam STANISLAWOWSKI
JUV
3:06.873
5.
91
Dawid KOWALSKI
ORZEL
3:17.719
Race 24, Group 2 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
54
Bartosz JUDZICKI
JUV
2:44.076
2.
126
Jakub JANOVCIK
SVK
2:46.901
3.
37
CAKÓ Dávid
HUN
2:47.006
4.
90
Jakub BAKALARZ
ORZEL
2:51.874
59
Adam WOJCIULA
JUV
DNF
Race 25, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
73
Roberto PUKITIS
LAT
2:51.055
2.
103
István GÁL-ORAVECZ
ROU
2:51.138
3.
53
Pawel CZACZKOWSKI
JUV
2:52.153
4.
19
Daniel ZASTRYGOV
BUL
2:53.298
5.
80
Darko SMOGAR
MET
2:56.262
6.
56
Rafal KILUK
JUV
2:57.925
Race 26, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
148
Emil IMRE
ROU
2:36.695
2.
145
Kamil MOCZULSKI
JUV
2:37.375
3.
105
Tamas RUSZ
ROU
2:37.379
4.
48
Wojciech KAMIENSKI
JUV
2:37.451
5.
150
Sergiy ANDRUSENKO
UKR
2:41.079
6.
121
Rafal GRYCNER
STOCZ
2:54.286
Final 1500 m Junior B Men
Race 48, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
91
Dawid KOWALSKI
ORZEL
2:39.318
2.
58
Adam STANISLAWOWSKI
JUV
2:40.237
3.
90
Jakub BAKALARZ
ORZEL
2:52.361
Race 49, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
82
Michal PROKOP
BKN
2:37.946
2.
54
Bartosz JUDZICKI
JUV
2:37.963
3.
126
Jakub JANOVCIK
SVK
2:43.947
4.
39
VIGH Dominik
HUN
2:44.238
5.
37
CAKÓ Dávid
HUN
2:47.240
6.
156
Mateusz BOBKO
MOSIR
2:58.022
Race 50, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
121
Rafal GRYCNER
STOCZ
2:48.184
2.
48
Wojciech KAMIENSKI
JUV
2:49.933
3.
80
Darko SMOGAR
MET
2:56.239
4.
19
Daniel ZASTRYGOV
BUL
2:56.877
5.
56
Rafal KILUK
JUV
3:21.468
6.
150
Sergiy ANDRUSENKO
UKR
3:25.921
Race 51, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
73
Roberto PUKITIS
LAT
2:40.054
2.
103
István GÁL-ORAVECZ
ROU
2:40.887
3.
148
Emil IMRE
ROU
2:42.397
4.
145
Kamil MOCZULSKI
JUV
2:43.514
5.
53
Pawel CZACZKOWSKI
JUV
2:43.870
6.
105
Tamas RUSZ
ROU
3:03.929
Distance Classification 1500 m Junior B Men
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Victories
Best time
Final, Group 1
1.
73
Roberto PUKITIS
LAT
1
0
2.
103
István GÁL-ORAVECZ
ROU
2
3.
148
Emil IMRE
ROU
3
4.
145
Kamil MOCZULSKI
JUV
4
5.
53
Pawel CZACZKOWSKI
JUV
5
6.
105
Tamas RUSZ
ROU
6
Final, Group 2
7.
121
Rafal GRYCNER
STOCZ
1
8.
48
Wojciech KAMIENSKI
JUV
2
9.
80
Darko SMOGAR
MET
3
10.
19
Daniel ZASTRYGOV
BUL
4
11.
56
Rafal KILUK
JUV
5
12.
150
Sergiy ANDRUSENKO
UKR
6
Final, Group 3
13.
82
Michal PROKOP
BKN
1
14.
54
Bartosz JUDZICKI
JUV
2
15.
126
Jakub JANOVCIK
SVK
3
16.
39
VIGH Dominik
HUN
4
17.
37
CAKÓ Dávid
HUN
5
18.
156
Mateusz BOBKO
MOSIR
6
Final, Group 4
19.
91
Dawid KOWALSKI
ORZEL
1
20.
58
Adam STANISLAWOWSKI
JUV
2
21.
90
Jakub BAKALARZ
ORZEL
3
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters