Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
CZECH OPEN - DANUBIA SERIES - Benatky n/J., Czech Republic - 9-11 March 2012
Heats 1000 meter Novice A Boys
7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 18 skaters)
Race 7, Group 1 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
101
SZIKLASI Andras
SPSC
1:44.435
Q
2.
2
109
Matej FILIP
SVK
1:44.878
Q
3.
3
70
Kirill KAPUSTKIN
PET
1:46.328
q
4.
4
24
Robin BENDIG
EVD
1:58.830
5.
5
95
Toms FISERS
SPARS
1:59.347
6.
6
89
Frantisek PETRAN
PRE
2:18.310
Race 8, Group 1 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
57
Karlis KRUZBERGS
LAT
1:53.128
Q
2.
2
47
Oleh HANDEI
KIEV
1:55.467
Q
3.
3
124
Hazar KARAGOL
TUR
1:58.543
4.
4
64
Patryk OLENDER
OMKLS
2:05.755
5.
5
27
Maximilian MARKGRAF
EVD
2:34.073
6
90
Samuel STASTNY
PRE
P
Race 9, Group 1 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
75
Marcin MICHALIS
POL
1:49.672
Q
2.
2
36
VIGH Erik
HUN
1:49.740
Q
3.
3
100
SIRALY Farkas
SPSC
2:01.499
4.
4
105
Simon FIFIK
STEZ
2:07.731
5.
5
91
Patrik VELICKO
PRE
2:22.815
6.
6
26
Julius HESSE
EVD
2:23.788
Race 10, Group 1 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
81
Ovidiu VOLMER
ROU
1:47.400
Q
2.
2
111
Matus RUSNÁK
SVK
1:47.614
Q
3.
3
10
Bor Luka URLEP
DKC
1:56.863
q
4.
4
88
Matus MARCIN
PRE
2:08.520
5.
5
48
Filip DRABEK
KSB
2:19.653
6
28
Leon RICHTER
EVD
DNF
Race 11, Group 1 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
80
Adam TIMAR
ROU
1:56.746
Q
2.
2
123
Burak AKAR
TUR
1:57.231
Q
3.
3
58
Roberts KRUZBERGS
LAT
1:57.971
q
4.
4
106
Tomas HRUZ
STEZ
2:14.830
5.
5
30
Jan ZSCHIPPANG
EVD
2:15.746
Race 12, Group 1 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
99
KOVACS Kornel
SPSC
1:46.360
Q
2.
2
129
Attila SZASZ
ROU
1:47.625
Q
3.
3
50
Zdenek SEJPAL
KSB
1:57.744
q
4.
4
40
Raivo LOCMELIS
JLSS
2:09.491
5.
5
25
Lucas BLUM
EVD
2:29.632
Race 13, Group 1 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
39
Nils DOBRAJS
JLSS
1:54.593
Q
2.
2
125
Davut TAHTACI
TUR
1:54.619
Q
3.
3
49
Zdenek SAZAMA
KSB
1:59.009
4.
4
102
VAJDA Balazs
SPSC
2:04.679
5.
5
29
Rudi SPIRIUS
EVD
2:08.982
6.
6
108
Michal CUJA
SVK
2:20.332
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters