Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU BOSIDENG WORLD CUP 4 - Den Haag, Netherlands - 18-20 November 2005
 
Heats 1000 m Men
 Race 182, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.50 DARÁZS Péter  HUN1:32.536 
2.94 Alexander GERTSIKOV  RUS1:32.649
3.41 Sebastian PRAUS  GER1:32.761
4.17 Kiril PANDOV  BUL1:33.565
35 Jean Charles MATTEI  FRADQ
 Race 183, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Apolo Anton OHNO  USA1:27.427 
2.87 AHN Hyun-Soo  KOR1:27.482
3.26 LI Ye  CHN1:27.826
4.36 Thibaut FAUCONNET  FRA1:28.187
5.46 Paul STANLEY  GBR1:30.951
 Race 184, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.88 LEE Ho-Suk  KOR1:30.408 
2.13 Wim DE DEYNE  BEL1:31.112
3.48 Tom IVESON  GBR1:31.191
4.74 Niels KERSTHOLT  NED2:04.910
64 Takahiro FUJIMOTO  JPNDQ
 Race 185, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.22 Eric BEDARD  CAN1:27.835 
2.12 Pieter GYSEL  BEL1:27.877
3.72 Cees JUFFERMANS  NED1:27.897
4.43 Arian NACHBAR  GER1:28.194
5.115 Andre PULEC  AUT1:28.565
6.18 Assen PANDOV  BUL1:28.933
 Race 186, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.63 Satoru TERAO  JPN1:29.825 
2.95 Vyacheslav KURGINYAN  RUS1:30.301
3.104 Sascha LAUBER  SUI1:30.328
4.2 Mark MCNEE  AUS1:34.446
5.27 LI Haonan  CHN1:56.323
99 Matus UZAK  SVKDQ
 Race 187, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.25 LI Jia Jun  CHN1:28.421 
2.21 François-Louis TREMBLAY  CAN1:28.594
3.40 Tyson HEUNG  GER1:28.737
4.61 Roberto SERRA  ITA1:28.970
5.51 GALAMBOS Gábor  HUN1:30.337
6.9 Aliaksandr ANTANENKA  BLR1:33.773
 Race 188, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 J.P. KEPKA  USA1:32.468 
2.37 Maxime CHATAIGNIER  FRA1:32.604
3.59 Nicola RODIGARI  ITA1:32.617
4.66 Takafumi NISHITANI  JPN1:33.037
5.100 Tomas GRESCHNER  SVK1:33.046
 Race 189, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.58 Fabio CARTA  ITA1:32.083 
2.85 SONG Suk-Woo  KOR1:32.235
3.112 Rusty SMITH  USA1:32.305
4.32 Jarmil HRUZA  CZE1:32.988
5.31 Eric I CHENG  TPE1:33.216


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Web-TV
Kilimanjaro
Impakt Sport
Bioracer
Sebra Sports
Engo