Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU BOSIDENG WORLD CUP 4 - Den Haag, Netherlands - 18-20 November 2005
 
Quarter Finals 1500 m Men
 Race 102, Group 1     (1 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.87 AHN Hyun-Soo  KOR2:31.223 
2.112 Rusty SMITH  USA2:31.290
3.50 DARÁZS Péter  HUN2:31.355
4.41 Sebastian PRAUS  GER2:32.456
5.1 Stephen LEE  AUS2:33.724
 Race 103, Group 1     (2 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Apolo Anton OHNO  USA2:24.512 
2.72 Cees JUFFERMANS  NED2:24.596
3.52 KNOCH Viktor  HUN2:24.778
4.78 Matthew FULLER  NZL2:24.864
5.6 Benjamin KOCH  AUT2:29.579
 Race 104, Group 1     (3 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.88 LEE Ho-Suk  KOR2:31.035 
2.26 LI Ye  CHN2:31.330
3.12 Pieter GYSEL  BEL2:31.580
4.70 Haralds SILOVS  LAT2:33.782
5.75 Robbert-Kees BOER  NED2:37.349
 Race 105, Group 1     (4 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.24 Jonathan GUILMETTE  CAN2:29.568 
2.37 Maxime CHATAIGNIER  FRA2:29.879
3.94 Alexander GERTSIKOV  RUS2:30.369
4.15 Dries CELIS  BEL2:30.870
5.17 Kiril PANDOV  BUL2:32.703
 Race 106, Group 1     (5 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.86 SEO Ho-Jin  KOR2:21.111 
2.58 Fabio CARTA  ITA2:21.456
3.115 Andre PULEC  AUT2:22.613
4.111 J.P. KEPKA  USA2:23.568
5.33 Petr HARGAS  CZE2:23.620
6.45 Jon ELEY  GBR2:36.335
 Race 107, Group 1     (6 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.20 Mathieu TURCOTTE  CAN2:25.915 
2.74 Niels KERSTHOLT  NED2:26.225
3.35 Jean Charles MATTEI  FRA2:26.359
4.40 Tyson HEUNG  GER2:26.361
5.19 Nikolay STANCHEV  BUL2:30.847
 Race 108, Group 1     (7 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.23 Charles HAMELIN  CAN2:22.414 
2.27 LI Haonan  CHN2:23.585
3.95 Vyacheslav KURGINYAN  RUS2:24.116
4.77 Mark JACKSON  NZL2:25.249
5.2 Mark MCNEE  AUS2:26.173
 Race 109, Group 1     (8 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.63 Satoru TERAO  JPN2:24.220 
2.36 Thibaut FAUCONNET  FRA2:24.302
3.100 Tomas GRESCHNER  SVK2:24.488
4.82 Karol BOBOWICZ  POL2:26.218
56 Vladislav BYKANOV  ISRDQ
 Race 110, Group 1     (9 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.59 Nicola RODIGARI  ITA2:29.144 
2.25 LI Jia Jun  CHN2:29.342
3.93 Bulat VALIULLIN  RUS2:29.547
4.32 Jarmil HRUZA  CZE2:30.047
5.44 Thomas BAUER  GER2:34.638
6.67 Yoshiharu ARINO  JPN2:47.751


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Bioracer
Skate-Tec
Engo
Impakt Sport
Web-TV