Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 1 (NC-1) - Bolzano, Italy - 19-21 October 2012
Heats 500 meter Ladies Junior C
5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 12 skaters)
Race 108, Group 2 (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
91
Deborah GRISENTI
SCP
51.724
Q
2.
3
5
Bethan LINDSAY
ALD
52.151
Q
3.
2
39
Janina BECKER
ETR
52.235
q
4.
1
70
Isabelle ROBERTS
NIRC
1:24.882
Race 109, Group 2 (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
15
Sofia MARINELLI
BOR
52.340
Q
2.
4
56
Eva WINKEL
IJA
53.232
Q
3.
2
29
Franziska SCHÖNIG
ECK
53.925
4.
3
72
Georgia SHANAHAN
NIRC
53.967
Race 110, Group 2 (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
14
Alessia BELLOTTI
BOR
52.185
Q
2.
2
38
Maria DEIKE
ETR
52.325
Q
3.
3
118
Wendy PETERS
STB
53.093
4.
4
130
Gwendoline DAUDET
USF
53.263
Race 111, Group 2 (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
120
Iris ANTONISSEN
STG
52.681
Q
2.
2
107
Mathilda HOLLREISER
SLI
52.765
Q
3.
3
6
Jeyda DJEMAL
ALD
52.991
q
4.
4
34
Sophia ECHTLER
ECO
53.110
Race 112, Group 2 (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
93
Suzanne SCHULTING
SCT
48.633
Q
2.
1
25
Marie DROUET
CVGH
53.051
Q
3.
2
138
Nicole VIGLIANISI
VFT
54.373
4.
4
108
Stephanie DROTLEFF
SLI
57.807
5.
3
36
Angela MOSER
EGS
58.117
5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 12 skaters)
Race 113, Group 1 (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
129
Aurélie MONVOISIN
USF
47.197
Q
2.
4
48
Marit STEUNENBERG
GO
50.569
Q
3.
2
52
Esmée MESSEMAKER
HVHW
50.718
q
4.
3
125
Mandy SIJTZEMA
TRL
51.731
Race 114, Group 1 (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
43
Anna SEIDEL
EVD
49.176
Q
2.
2
101
Alessia TUMOLERO
SGR
49.924
Q
3.
4
71
Jessica URQUHART
NIRC
51.240
4.
3
49
Sanne SCHOTHUIS
GO
51.456
Race 115, Group 1 (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
92
Aafke SOET
SCT
48.739
Q
2.
2
44
Tina RIETZKE
EVD
49.622
Q
3.
3
137
Aglaia FRECCERO
VFT
50.886
q
4.
4
53
Avalon AARDOOM
HVHW
1:16.033
Race 116, Group 1 (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
24
Charlotte GUILLERMIN
CVGH
50.875
Q
2.
4
55
Anouk SCHOUTEN
IJA
51.985
Q
3.
3
45
Aline LENKE
EVD
1:01.749
ADV
1
18
Margaux MAURICE
CGALE
P
Race 117, Group 1 (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
117
Selma POUTSMA
STB
50.062
Q
2.
2
122
Gioya LANCEE
SVU
51.267
Q
3.
4
106
Chichi ODENIGBO
SLI
51.386
4.
3
64
Kristyna SULCOVA
KSB
51.472
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters