Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 4 (NC) - Munchen, Germany - 14-16 December 2012
Quarter Finals 500 meter Ladies Junior C
6 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 12 skaters)
Race 193, Group 2 (1 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
44
Maria DEIKE
ETR
51.518
Q
2.
3
56
Maureen ONDERWATER
IJVZ
52.302
3.
2
37
Bethan LINDSAY
ALD
1:19.507
Race 194, Group 2 (2 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
45
Janina BECKER
ETR
53.027
Q
2.
2
62
Georgia SHANAHAN
NIRC
53.055
3.
3
58
Cecilia BACKSTRÖM
LUX
1:27.445
4
57
Silke VAN RIEL
IJVZ
P
Race 195, Group 2 (3 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
60
Jessica URQUHART
NIRC
51.667
Q
2.
4
55
Eva WINKEL
IJA
51.762
3.
2
42
Isabel KLATT
ECO
53.454
4.
3
70
Stephanie DROTLEFF
SLI
56.988
Race 196, Group 2 (4 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
74
Mandy SIJTZEMA
TRL
51.803
Q
2.
3
43
Sophia ECHTLER
ECO
52.782
3.
4
63
Maela PERISSUTTI
PON
55.180
4.
2
59
Jessica GOETT
MERC
55.209
Race 197, Group 2 (5 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
61
Isabelle ROBERTS
NIRC
51.662
Q
2.
1
72
Iris ANTONISSEN
STG
51.700
3.
3
69
Mathilda HOLLREISER
SLI
51.850
Race 198, Group 2 (6 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
75
Gwendoline DAUDET
USF
51.600
Q
2.
2
36
Jeyda DJEMAL
ALD
51.760
3.
3
41
Franziska SCHÖNIG
ECK
52.254
4.
4
40
Constanze KLUIVERS
DKIJV
56.088
4 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 8 skaters)
Race 199, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
71
Selma POUTSMA
STB
47.508
Q
2.
4
49
Gina JACOBS
EVD
49.373
3.
3
38
Alessia BELLOTTI
BOR
49.635
4.
2
52
Sanne SCHOTHUIS
GO
49.778
Race 200, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
47
Aline LENKE
EVD
48.797
Q
2.
2
67
Alessia TUMOLERO
SGR
50.754
3.
4
73
Gioya LANCEE
SVU
51.410
1
53
Avalon AARDOOM
HVHW
P
Race 201, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
66
Aafke SOET
SCT
48.283
Q
2.
2
48
Tina RIETZKE
EVD
48.523
3.
4
39
Sofia MARINELLI
BOR
49.928
4.
3
50
Romy WENIGER
EVD
1:10.469
Race 202, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
46
Anna SEIDEL
EVD
47.778
Q
2.
1
64
Deborah GRISENTI
SCP
48.063
3.
4
68
Chichi ODENIGBO
SLI
51.222
4.
3
51
Marit STEUNENBERG
GO
1:05.698
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters